Forbo Flooring Systems Polska logoARTSERVIS sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoArchicom logoKontor logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAluprof S.A. logoCity Space logoINTER-BUD logoAgrobex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoNowy Styl Group logoPodium Investment logoINTERBIURO logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVantage Development S.A. logoTétris Poland logoUNIMOR Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoSpectra Development logoPorto Office A Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTorus logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO LHI znów inwestuje przy Chmielnej

Wydano prawomocne pozwolenie na budowę. Przy arterii w centrum Warszawy powstanie biurowiec.

Kolejna inwestycja biurowa spółki LHI, Chmielna 25, swoją nazwę zaczerpnie od ulicy, przy której będzie zlokalizowana. Wydano pozwolenie na budowę, a prace rozpoczną się jesienią po wyłonieniu generalnego wykonawcy. Inwestor rozpoczął starania o uzyskanie certyfikatu ekologicznego LEED w klasie Gold.

Autorem projektu jest biuro architektoniczne BULANDA, MUCHA – Architekci. Budynek Chmielnej 25 wpasowany zostanie w istniejącą linię zabudowy. Jego wysokość będzie zwiększać się w głąb działki, co nie będzie zauważalne z perspektywy przechodnia. Siedmiokondygnacyjny biurowiec podzielony zostanie na część handlowo-usługową (poziom -1 oraz parter) i przestrzeń biurową (na piętrach od pierwszego do szóstego). Inwestycja, która ma być oddana w II kwartale 2013 r. kosztować będzie 80 mln zł. Budowa będzie wykonywana technologią górniczą, w technice ścian szczelinowych.

Chmielna 25 to drugi obiekt LHI w tej lokalizacji. Podobnie jak Nowy Dom Jabłkowskich, najnowsza inwestycja spółki jest częścią strategii realizacji unikatowych architektonicznie projektów w trosce o społeczny aspekt rewitalizacji. Celem inwestora jest wprowadzenie nowych funkcji do historycznej, dobrze rozpoznawalnej zabudowy Warszawy.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra