Giant

Europejski sukces polskich agencji

Znamy najlepszych agentów najmu powierzchni komercyjnych. Doradcy z polskich biur są bezkonkurencyjni.

Magazyn rynku nieruchomości „Central & Eastern European Construction & Investment Journal” opracował ranking najlepszych krajowych oddziałów międzynarodowych agencji doradczych. Kryterium oceny była ilość powierzchni wynajętej przez poszczególne firmy w 2010 r. W pierwszej dziesiątce zestawienia obejmującego firmy z Europy Środkowo-Wschodniej znalazły się aż cztery polskie przedstawicielstwa.

Pierwsze miejsce przypadło polskim doradcom Cushman & Wakefield. W ubiegłym roku agenci pośredniczyli w wynajmie 423 tys. m kw. powierzchni komercyjnej. Inne polskie oddziały nie pozostają daleko w tyle. Jones Lang LaSalle (razem z King Sturge) zajął lokatę drugą, tracąc do C & W zaledwie 60 tys. m kw. Piąte miejsce z wynajętymi 221 tys. m kw. zajęli przedstawiciele agencji Colliers International. Dziewiąty w lokacie CB Richard Ellis wynajął 123 tys. m kw.

Obok polskich firm, w najlepszej dziesiątce znalazły się trzy przedstawicielstwa czeskie: C & W (3. miejsce), JLLS (miejsce 7) i CBRE, które zamknęło zestawienie. Doceniono również dwie węgierskie agencje: szóstą w rankingu JLLS i ósme C & W oraz jedną słowacką (czwarte w zestawieniu C & W).


0.0
Napisz pierwszy komentarz