Inter-bud Fabryczna - duży

Działka przy Placu Defilad na sprzedaż

Deweloperzy pokusić się będą mogli na zakup działki w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Biuro Gospodarki Nieruchomościami przygotowuje się do przetargu działki znajdującej się w zbiegu ulic Marszałkowskiej i przedłużenia Złotej. Cena wywoławcza wynieść ma 70 mln zł netto. Powierzchnia działki to 5 837 mkw.

Teren, na którym znajduje się działka jest naprawdę atrakcyjny, głównie ze względów lokalizacyjnych -  w dzielnicy Śródmieście, przy Placu Defilad, w bliskim sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki.

Na działkach o numerach 1/7, 23/17, 23/40, 23/84 znajduje się wjazd na parking podziemny, część zjazdu do tunelu pod ulicą Marszałkowską oraz wejście do stacji metra Centrum. Dodatkowo, jest tam winda i dwie czerpnio-wyrzutnie powietrza. Pod powierzchnią nieruchomości zbudowana jest stacja Centrum pierwszej linii metra.

Nieruchomość przeznaczona jest na działalność usługową z zakresu handlu, administracji i biur, gastronomii, finansów i bankowości, wystawiennictwa oraz kultury. Uzupełniającym przeznaczeniem, według miejskiego planu zagospodarowania przestrzeni, jest parking podziemny.

W pobliżu Placu Defilad miasto planuje kolejne przetargi działek. Obecnie, jak informuje centrum prasowe Urzędu Miasta, działania te nie mogą zostać zrealizowane z powodu istniejących roszczeń w stosunku do owych nieruchomości. 

Warszawa jest największym rynkiem nieruchomości biurowych w Polsce. Przez pierwsze trzy kwartały 2012 r. wynajętych zostało tutaj 455 000 mkw powierzchni biurowych, jak mówią dane CBRE. Inwestycja w ścisłym centrum miasta, w pobliżu Placu Defilad, wydaje się być prawdziwą okazją dla inwestorów.


0.0
Tagi: Warszawa
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra