Forbo pod logo

40,6 mln zł na Aquarius Business House

Wizualizacja biurowca Aquarius Business House
Alior Bank udzieli spółce Echo Investment kredytu o wartości 40,6 mln zł na zrealizowanie drugiego etapu inwestycji.

Spółka Echo Investment podpisała umowę kredytową z Alion Bank S.A. Kwota 40,6 mln zł przeznaczona zostanie na zrealizowanie drugiego etapu inwestycji Aquarius Business House. Obiekt powstaje w centrum Wrocławia, u zbiegu ulic Borowskiej i Swobodnej.

To nasza druga umowa z Alior Bank, poprzednia dotyczyła finansowania I etapu Aquarius Business House. Cieszymy się, że Alior okazał się pewnym i skutecznym partnerem i mamy nadzieję na współpracę przy kolejnych projektach - mówi Grzegorz Iwański, dyrektor Działu Finansowania Echo Investment.

Pierwszy etap inwestycji zakończył się w listopadzie 2012 r. i otrzymał już pozwolenie na użytkowanie. Planowane zakończenie drugiego wypada w październiku 2013 r. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Arcad z Kielc. Wykonawcą stanu surowego jest Eiffage Budownictwo Mitex S.A.

Aquarius Business House jest nowoczesnym kompleksem biurowym klasy A. Składa się z dwóch budynków, które na siedmiu kondygnacjach oferują łącznie 25 000 mkw. Kompleks zaprojektowany został w układzie otwartego planu. Najemcy korzystać będą mogli 410 miejsc parkingowych na trzech parkingach: kubaturowym, podziemnym i zewnętrznym.

W kompleksie zaplanowano szereg usług dodatkowych, takich jak lunch bar, salonik prasowy czy kawiarnia. Dla użytkowników rowerów przewidziano specjalny parking oraz szatnię z prysznicami. W budynkach zastosowano nowoczesne rozwiązania, takie jak wysokiej klasy łącze teleinformatyczne i systemy kontroli dostępu. W Aquarius Business House zadbano również o energooszczędność i proekologiczność.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Everspace II
mantra