bcb wrzesień 2020

59 mln euro dla Warta Tower

Zdjęcie pochodzi z materiałów Kulczyk Silverstein Properties
Holl w Warta Tower/ zdjęcie z materiałów Kulczyk Silverstein Properties
Helaba finansuje warszawski biurowiec Warta Tower, należący do Chmielna Inwestycje, spółki specjalnej Kulczyk Holding S.A.

Niemiecki bank Helaba sfinansuje biurowiec Warta Tower kwotą 59 mln euro pożyczki. Obiekt zlokalizowany jest w Warszawie. Pieniądze przekazane zostaną firmie Chmielna Inwestycje Sp. z o.o., spółce specjalnej Kulczyk Holding S.A.

Warta Tower wybudowana została w 2000 r. i oferuje 28 000 mkw powierzchni biurowej klasy A. Obiekt zlokalizowany jest w Centralnym Obszarze Biznesu w Warszawie. Budynek składa się z 20 pięter i sięga wysokości 82 metrów. Warta Tower to dwie zintegrowane części – wysoka wieża oraz 6-kondygnacyjna podstawa. Biurowiec wykończony jest w wysokim standardzie, z reprezentacyjnym hollem głównym, zaprojektowanym przez Wiesława Olko i przyozdobionym rzeźbami artystki Barbary Falender. W obiekcie znajduje się również atrium oraz aranżacje zieleni w przylegających do niego ogrodach.

Warta Tower jest siedzibą TUiR "WARTA" S.A., firmy zajmującej się usługami ubezpieczeniowymi.

Kulczyk Real Estate Holding S.à r.l. (KREH) powstało w 2008 r. i należy do Kulczyk Inwestments. KREH założyło spółkę joint venture z amerykańską firmą Silverstein Properties, Inc. (SPI). Kulczyk Silverstein Properties powstało w 2010 roku i jest prywatną firmą deweloperską i inwestycyjną działającą na rynkach międzynarodowych. Zajmuje się budową i pozyskiwaniem nieruchomości biurowych oraz handlowych w Europie Środkowej i Wschodniej. W portfelu akcjonariuszy KSP znajduje się łącznie około 3,25 mln mkw powierzchni komercyjnych i mieszkalnych na terenie USA i Europy Środkowo-Wschodniej

Bank Helaba jest aktywny na rynku polskim od wielu lat. 


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
PIOTR SZTELAK-KATOWICE :
TEN WIEZOWIEC WARTA TOWER JEST POD WZGLEDEM JAKOSCI I ELEWACJI BUDYNKU I SZKLA NUMEREM JEDEN W WARSZAWIE,DOBRZE BEDZIE JAK OD ROKU 2013 W MIASTACH POLSKICH PATRIOTOW JAK TORUN,BYDGOSZCZ,PLOCK,WLOCLAWEK,KOLOBRZEG,STARGARD SZCZECINSKI,GRYFICE TAKIE WIEZOWCE ZBUDOWANE ZOSTANA.
27 stycznia 2013 19:01
mantra