Kinnarps Polska

Na Placu Unii praca wrze

Na terenie inwestycji Liebrecht & Wood i BBI powstaje najgłębsza w stolicy ściana szczelinowa.

Liebrecht & wooD oraz BBI Development realizują kolejne etapy inwestycji Plac Unii. Prace ziemne, które przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem, obejmą wywiezienie ponad 170 tys. m sześc. ziemi. Zakończenie inwestycji planowane jest na III kwartał 2013 r.

Ze względu na lokalizację placu budowy, inwestorzy zdecydowali się na zastosowanie skomplikowanej technologii ściany szczelinowej, która ma zapewnić stabilność wykopu. Ściana Placu Unii jest jedną z najgłębszych tego typu konstrukcji w stolicy. Dzięki niej prace mogą toczyć się bez ryzyka dla bezpośrednio sąsiadujących budowli, zapewniając jednocześnie niski poziom hałasu oraz brak wstrząsów przy wykonaniu. Tradycyjny wykop o głębokości dochodzącej do 53 m nie byłby możliwy do wykonania na terenie inwestycji, gdyż wokół terenu rozmieszczona jest gęsta zabudowa.

Czterokondygnacyjna podziemna część kompleksu biurowo-usługowego wykonywana jest metodą mieszaną. W ścianę szczelinową wbijane są stalowe kotwy, które wiążą ją z gruntem wokół wykopu i stabilizują. Wylewamy także stropy, spod których następnie wydobywana jest ziemia – powiedział o pracach Marc Lebbe, członek zarządu Liebrecht & wooD.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra