Giant

EKO Koneser z certyfikatem

Centrum Praskie Koneser otrzymało certyfikaty BREEAM Interim 2013 New Construction w kategoriach Offices oraz Retail na poziomie Excellent.

Wielofunkcyjne Centrum Praskie Koneser jest inwestycją Grupy Liebrecht & wooD oraz BBI Development S.A. Znajduje się ono na warszawskiej Pradze w kwartale ulic Ząbkowskiej, Markowskiej, Białostockiej i Nieporęckiej. Zrewitalizowane budynki dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek zaoferują 88 000 mkw. powierzchni komercyjnej i połączą różne funkcje, m.in. biurową i handlowo-usługową. Koneser został zaprojektowany i jest realizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, których potwierdzeniem są uzyskane przez obiekt certyfikaty BREEAM Interim 2013 New Construction w kategoriach Offices oraz Retail na poziomie Excellent.

Certyfikaty BREEAM „Excellent” dla Konesera potwierdzają, że jako inwestorzy stosujemy się do najwyższych standardów budownictwa. Wdrażamy rozwiązania, które zapewnią komfort przyszłych najemców w części biurowej i handlowo-usługowej, a jednocześnie są przyjazne dla środowiska – komentuje Mariusz Kozłowski, Prezes Zarządu Liebrecht & wooD Poland.

W procesie certyfikacji wysoko oceniona została m.in. lokalizacja w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych, infrastruktura parkingowa i rowerowa oraz rozwiązania proekologiczne, jak np. planowanie zieleni, monitoring zużycia wody i energii elektrycznej. Realizacja obiektu jest prowadzona z poszanowaniem rygorystycznych norm ekologicznych. Stosujemy certyfikowane materiały, które poprawiają jakość powietrza. Wdrażamy innowacyjne rozwiązania planowana zieleni (kwietne łąki, zielone dachy), stworzone w oparciu o szczegółowe rekomendacje ekologów – mówi Dominika Nowakowska, Project Manager w Liebrecht & wooD Poland. 

Podmiotem odpowiedzialnym za przeprowadzenie certyfikacji była niezależna firma Sweco Consulting. Uzyskanie przez Centrum Praskie Koneser certyfikatów BREEAM Interim na poziomie „Excellent” jest dowodem wypełnienia przez inwestorów bardzo wysokich kryteriów ekologicznych w zakresie oszczędności energii i wody, wbudowanych materiałów, wentylacji czy komfortu termicznego użytkowników. Projekt uzyskał bardzo wysoki wynik za doskonałe parametry transportowe. To wszystko, biorąc pod uwagę skalę i zróżnicowanie całej inwestycji, składa się na ogromny sukces Konesera – mówi Dominik Włodarczyk, Assessor BREEAM, Sweco Consulting.

Centrum Praskie Koneser to inwestycja zakładająca rewitalizację oraz nadanie nowych funkcji obiektom wchodzącym w skład dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek. Komercyjną część projektu realizuje Grupa Liebrecht & wooD oraz BBI Development S.A. Inwestycja zaoferuje 21 800 mkw. powierzchni przeznaczonych na funkcje handlowe, usługowe, gastronomiczne i kulturalne, a także 25 500 mkw. powierzchni biurowych. W Koneserze powstanie też hotel Moxy Warsaw Praga (marka Marriot International), nowoczesne centrum konferencyjno-eventowe, a także pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki. Od listopada 2015 roku działa tu już Campus Warsaw – pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej centrum wsparcia dla start-upów sygnowane przez Google. Otwarcie części komercyjnej Konesera planowane jest wiosną 2018 roku.

 


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
zdrowy :
Odnawialne źródła energii, powiększanie terenów zielonych czy sprzyjanie cyklistom to zabiegi które wielkie firmy stosują na zachodzie już od lat. U nas to wciąż jeszcze nowość jednak miło słyszeć że to właśnie Koneser który tak mądrze zrewitalizował kwartał na Ząbkowskiej otrzymuje takie wyróżnienie. Ciekaw jestem jak będzie to wyglądało to po zakończeniu prac. Na pewno odwiedzę to miejsce i przyjadę rowerem.
26 października 2017 23:00