PGE Narodowy

6,5 mld USD przychodów CBRE

Biurowiec International Business Center w Warszawie
Biurowiec International Business Center w Warszawie
Firma doradcza CBRE ogłosiła wyniki finansowe za 2012 rok. Przychody firmy są o 10% wyższe niż w roku poprzednim.

Przychody całej grupy CBRE za rok 2012 wyniosły 6,5 mld USD, co oznacza wzrost o 10% w porównaniu w rokiem poprzednim. Wynik ten jest najlepszy w historii firmy. W czwartym kwartale 2012 r. przychody wyniosły 2 mld USD i były o 14% wyższe niż w analogicznym okresie w roku 2011 r. Również w Polsce rok 2012 był najlepszy od początku działalności CBRE.

Wyniki finansowe CBRE są efektem wykonania biznes planu przez nasz zespół. Bez jego ciężkiej pracy osiągnięcie zakładanych celów byłoby trudne. Patrząc w przyszłość, projekty w przygotowaniu na 2013 rok dają nadzieję, że nadchodzący rok będzie równie dobry. Podobnie wygląda sytuacja całej grupy CBRE – powiedział Colin Waddell, dyrektor zarządzający CBRE w Polsce.

Dobre wyniki w Polsce spowodowane były głównie przez silny wzrost w udziale rynkowym departamentu rynków kapitałowych oraz duże nowe kontrakty. Kwota transakcji w Polsce podczas których CBRE był doradcą wyniosła ponad 680 mln euro. W 2011 r. wartość ta wyniosła 370 mln euro.

Największymi transakcjami na rynku biurowym w których uczestniczył CBRE był zakup biurowców Warsaw Financial Center, International Business Center i Renaissance oraz sprzedaż nieruchomości Marszałkowska 76.

W 2012 roku firma uczestniczyła w wynajmie ponad 182 000 mkw powierzchni biurowych w Warszawie oraz największych ośrodkach regionalnych. Największymi z tych transakcji był wynajem blisko 19 000 mkw. przez Bank BPH w biurowcu Euro Office Park w Trójmieście, 12 600 mkw. przez Pocztę Polską w budynku Domaniewska 37C w Warszawie oraz blisko 9 000 mkw. w biurowcu Feniks przez  Bank Ochrony Środowiska.

Polska wydaje się konsolidować swoją pozycję gospodarczą w Europie, a korzyści z tego widać wyraźnie na dynamicznie rozwijającym się rynku nieruchomości komercyjnych. Firmy takie jak CBRE powinny korzystać z dużej aktywności, którą obserwujemy na rynku. Spodziewamy się podobnej sytuacji w roku 2013 i w kolejnych latach – podsumowuje  Colin Waddell.


0.0
Tagi: CBRE
Napisz pierwszy komentarz
PGE Narodowy
mantra