PGE Narodowy

15 lat stref

Specjalne strefy ekonomiczne w Polsce mają już 15 lat. Przez ten czas zrealizowano w ich obrębie inwestycje warte ponad 80 mld zł.

11 lutego na kanałach telewizyjnych został wyemitowany spot reklamujący specjalne strefy ekonomiczne w Polsce. Była to pierwsza tego typu inicjatywa SSE. W celu przybliżenia oferty stref zarządy spółek podjęły decyzję o przygotowaniu wspólnej kampanii promocyjnej. 25 lutego w prasie ukazać się mają dodatki przedstawiające historię, sukcesy i plany SSE. Za przygotowanie i realizację kampanii odpowiada Krakowski Park Technologiczny.

Strefy działają w Polsce od 15 lat. Przez ten czas, dzięki ich działalności, powstało 250 000 miejsc pracy i ponad milion w ich otoczeniu. Zrealizowano 1 500 nowych inwestycji, których wartość wyniosła ponad 80 mld zł. Według rozporządzenia Rady Ministrów strefy mają przestać działać w 2020 roku.

15-lecie działalności stref w Polsce jest momentem podsumowania ich skuteczności. Krystyna Sadowska, Dyrektor ds. Marketingu i Promocji w Krakowskim Parku Technologicznym, podkreśla: Strefy stały się istotnym narzędziem rozwoju gospodarki naszego kraju, a na ich terenach inwestorzy polscy i zagraniczni ulokowali wiele projektów inwestycyjnych. Z myślą o rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw wiele stref realizuje strategiczne przedsięwzięcia związane z budowaniem nowoczesnej gospodarki. Za sprawą stref powstały parki technologiczne, inkubatory oraz znalazły swoje miejsce - sprzyjające rozwojowi - klastry. Spółki zarządzające strefami biorą aktywny udział w tworzeniu regionalnych strategii innowacji. Tworzą narzędzia regionalnego rozwoju, które skutecznie przyspieszają rozwój innowacyjnych projektów. Budują pomosty pomiędzy nauką i biznesem. Realizują projekty miękkie, które przyspieszają transfer technologii, uczą studentów oraz uczniów szkół średnich jak prowadzić własne firmy, promują przedsiębiorczość i otwarte podejście do innowacji. Prowadzą także projekty badawcze, których celem jest wyznaczenie map drogowych rozwoju gospodarczego regionów.

Poniżej prezentujemy spot promujący specjalne strefy ekonomiczne w Polsce.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra