Park Project II

Na miejscu hotelu Mercure powstanie biurowiec

Wizualizacja kompleksu biurowego Park Rozwoju, realizowanego przez Echo Investment
Wizualizacja kompleksu biurowego Park Rozwoju, realizowanego przez Echo Investment
Echo Investment zbuduje wieżowiec przy al. Jana Pawła II w Warszawie.

Z warszawskiej mapy znika hotel Mercure, położony przy al. Jana Pawła II. Obecnie trwa rozbiórka części podziemnej. Spółka Echo Investment planuje postawić na jego miejscu wieżowiec.

W listopadzie 2012 roku inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Obecnie oczekujemy na zakończenie procesu administracyjnego – informuje Paweł Słupski, Specjalista ds. PR w Echo Investment. Prace rozbiórkowe podziemia mają potrwać do maja 2013 roku, natomiast rozpoczęcie budowy inwestycji jest planowane na połowę tego roku.

Wieżowiec ma mieć 155 metrów wysokości i oferować 48 000 mkw powierzchni biurowej. Najemcy korzystać będą mogli również z wielopoziomowego parkingu podziemnego. Architekci z biura projektowego Kuryłowicz&Associates pracują obecnie nad ostatecznym projektem.

Spółka Echo Investment istnieje od 1994 roku. Jej założycielami są Michał Sołowow, Wojciech Ciesielski i Emilian Baran. Początkowo firma, pod nazwą Echo Press S.A., zajmowała się działalnością wydawniczą. W 1996 roku spółka wchodzi na rynek nieruchomości – pierwszym jej projektem jest budynek mieszkalny w Kielcach przy ul. Manifestu Lipcowego. Rok później Echo Investment poszerza działalność i realizuje inwestycje biurowe oraz handlowe.

Firma w swoim portfolio ma ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Echo Investment działa także na rynkach w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. 44,43% kapitału akcyjnego spółki posiada Michał Sołowow, a po 10% Aviva OFE Aviva BZ WZB i ING OFE.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
ADAC
mantra