EQ2

Finał projektu edukacyjnego dotyczącego biurowców

Finał 9 edycji EREC odbył się w Hamburgu
Finał 9 edycji EREC odbył się w Hamburgu
European Real Estate Challenge jest międzynarodowym projektem edukacyjnym związanym z rynkiem nieruchomości komercyjnych.

15 stycznia 2013 roku w Hamburgu odbył się finałowy etap 9 edycji programu European Real Estate Challenge (EREC). Jest to międzynarodowy projekt edukacyjny sponsorowany przez Cushman&Wakefield we współpracy z Katedrą Inwestycji i Nieruchomości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Kingston University z Wielkiej Brytanii. W finale wzięło udział trzech polskich studentów, wybranych przez przedstawicieli Katedry Inwestycji i Nieruchomości Szkoły Głównej Handlowej oraz pracowników Cushman & Wakefield.

Jesteśmy przekonani, że EREC jest jednym z najbardziej wartościowych programów edukacyjnych w Europie w dziedzinie nieruchomości komercyjnych. Z sukcesem współpracujemy z SGH oraz Kingston University z Wielkiej Brytanii. Jesteśmy jedynym sponsorem tego programu w Polsce. Wspieramy zarówno studentów SGH, jak i goszczącą w naszym kraju grupę międzynarodowych studentów – mówi Dorota Skowrońska, dyrektor ds. personalnych w Cushman & Wakefield.

9 edycja programu rozpoczęła się w październiku 2012 roku. Uczestnicy mieli za zadanie znalezienie optymalnej lokalizacji dla nowej siedziby przykładowego przedsiębiorstwa Entertainment Co. Program zakłada realizację trzech etapów. W pierwszym z nich studenci musieli przeprowadzić analizę potrzeb firmy w celu sporządzenia strategii relokacji. Drugi etap wiązał się z dwutygodniowym pobytem w Hamburgu, podczas którego odbył się trzydniowy wyjazd do ośmiu europejskich miast, gdzie uczestnicy poznawali lokalny rynek nieruchomości komercyjnych. Ostatnim etapem było przygotowanie prezentacji nowej siedziby dla Entertainment Co. Utrudnieniem w tegorocznej edycji była konieczność znalezienia nieruchomości biurowej o historycznym charakterze. Studenci zapoznali się z regulacjami dotyczącymi rewitalizacji obiektów oraz z możliwościami otrzymania wsparcia publicznego na ten cel.

Udział w finale projektu EREC jest niezwykle prestiżowy dla studentów. Szansę na to ma jedynie kilka osób z każdego kraju. Uczestnictwo w programie umożliwia zdobycie praktycznej wiedzy o funkcjonowaniu rynku nieruchomości komercyjnych. Jest też okazją do sprawdzenia się we współpracy ze studentami z innych uczelni europejskich i amerykańskich – podkreśla Paweł Nowakowski, koordynator projektu EREC w Katedrze Inwestycji i Nieruchomości SGH.


0.0
Napisz pierwszy komentarz