PGE Narodowy

Nowa inwestycja we Wrocławiu

Przy ul. Wróblewskiego we Wrocławiu powstanie obiekt biurowo-usługowy, realizowany przez ZPO Otis Sp. z o.o.

Inwestor, spółka ZPO Otis, zakupiła działkę w 2011 roku za kwotę14,5 mln zł. Znajduje się ona przy ul. Wróblewskiego, z bardzo dobrą ekspozycją od strony ulicy Pułaskiego i Traugutta. W planach jest realizacja obiektu usługowo-biurowego, o powierzchni użytkowej od 20 000 do 25 000 mkw i 4-6 kondygnacjach.

ZPO Otis ogłosiła konkurs na przygotowanie koncepcji zagospodarowania nieruchomości gruntowej. Istotne jest, iż działka znajduje się na terenie objętym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Konkurs rozpoczął się oficjalnie 11 lutego 2013 roku, a w chwili obecnej biura projektowe zbierają materiały. Wyniki ich działań zostaną przedstawione inwestorowi pod koniec marca 2013 roku. Do udziału w konkursie zgłosiło się wiele biur projektowych, co bardzo nas ciszy i pokazuje, jak ważne jest to miejsce. Nie wiedząc, jak duży to będzie obiekt, jakie zostaną użyte materiały do jego wykończenia oraz w jakim standardzie będziemy przekazywać powierzchnie najemcom, na chwilę obecną nie ma możliwości, aby w przybliżeniu ocenić nakłady finansowe – informuje Paweł Gustaw-Dużej, Dyrektor ds. Rozwoju i Ekspansji ZPO OTIS Sp. z o.o. Konkurs zakończyć ma się 10 kwietnia 2013 roku.

Obecne wstępne plany zakładają, iż parter przeznaczony będzie na punkty usługowo-handlowe, natomiast na pozostałych kondygnacjach znajdą się biura. Na parterze znajdzie się również wydzielone miejsce, gdzie stworzone zostanie przedszkole i żłobek. To według nas idealne rozwiązanie, które młodym rodzicom szybko pozwoli wrócić do pracy i jednocześnie posiadać swoje skarby tuż obok, pod fachową opieką. Z przeprowadzonych rozmów z różnymi dużymi firmami zauważyliśmy, że takie podejście do projektu bardzo się spodobało. Już dziś możemy uznać, że uda nam się zadowolić zarówno pracownika, jak i pracodawcę. Ten i wiele innych pomysłów dopracujemy, aby zaspokoiły potrzeby wszystkich osób korzystających z wybudowanej przestrzeni – komentuje Paweł Gustaw-Dużej.

Na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2013 roku możliwe będzie określenie daty rozpoczęcia budowy. Obecnie termin realizacji obiektu przewidywany jest na 2015 rok.


0.0
Tagi: Wrocław
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra