Giant

Biurowiec w miejscu kina

Projekt nowego biurowca przy ul. św. Mikołaja we Wrocławiu
Biurowiec ma zostać zrealizowany na miejscu starego kina
We Wrocławiu przy ul. Św. Mikołaja powstanie nowoczesny biurowiec.

Biurowiec zrealizowany ma być przez PPUH Global Marek Nowara. Projekt 6-kondygnacyjnego budynku powstał w pracowni Wrocławskiego Biura Inwestorskiego Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa i został wyłoniony w konkursie organizowanym przez inwestora. Autorami są Paweł Niedbalski i Krzysztof Masełkowski, którzy inspirowali się klasycznymi obiektami we Wrocławiu, takimi jak Renoma czy Kameleon. W konkursie pokonali około 20 konkurentów.

Budynek zlokalizowany będzie na rogu ul. Św. Mikołaja i Nowego Światu, na działce, gdzie w latach 1909-1982 znajdowało się jedno z najstarszych kin we Wrocławiu, po 1955 roku funkcjonujące pod nazwą Pokój. Obiekt został wyburzony w 1999 roku i początkowo planowano zastąpić go multikinem, lecz pojawiły się trudności ze znalezieniem inwestora. Z tych założeń zrezygnowano całkowicie po otwarciu kina Helios.

Nowy projekt zakłada utworzenie biurowca o wysokości 24 metrów. W obiekcie znajdzie się jednokondygnacyjny parking podziemny. Na parterze ulokowane zostaną punkty usługowe, natomiast na wyższych piętrach powierzchnie biurowe. Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku i potrwać 12-18 miesięcy.

Zwycięzcy konkursu na najlepszy projekt otrzymali 40 000 zł nagrody. Uczestnicy nadesłali wiele projektów, które, jak twierdzą członkowie komisji konkursowej, były interesujące, lecz niektóre trudne do zaakceptowania w wyznaczonym miejscu.
 


0.0
Tagi: Wrocław
Napisz pierwszy komentarz