INTER-BUD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoForbo Flooring Systems Polska logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoArchicom logoHAVRE Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTétris Poland logoCity Space logoCOTEX Office Centre logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoSpectra Development logoINTERBIURO logoPodium Investment logoPorto Office A Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoVantage Development S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoAluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoTorus logoUNIMOR Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKontor logoAgrobex Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoBusiness House logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Już jutro „Godzina dla Ziemi”

Biurowiec Warsaw Financial Center w Warszawie
Biurowiec Warsaw Financial Center w Warszawie
Warsaw Financial Center, DTZ, Jones Lang LaSalle, Knight Frank, Skanska, Stena Recycling – oni wezmą udział w inicjatywie „Godzina dla Ziemi”.

W sobotę, 23 marca 2013 roku, o godzinie 20:30 przez godzinę zostaną symbolicznie wyłączone światła w wielu budynkach na świecie. Inicjatywa organizowana przez WWF od 2007 roku ma na celu zwrócenie uwagi na problemy ekologiczne i ochronę klimatu. W roku 2012 do akcji przyłączyły się miliony osób z ponad 5 000 miast w 150 krajach. Również w Polsce inicjatywę poparło 30 000 osób z 50 miast. Podczas „Godziny dla Ziemi” wyłączane jest oświetlenie takich obiektów jak Wieża Eiffla w Paryżu, Opera w Sydney czy Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

W bieżącym roku po raz pierwszy do akcji dołączy Warsaw Financial Center. W biurowcu zostaną symbolicznie wyłączone światła. Obiekt należy do konsorcjum Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III, funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Tristan Capital Partners.

Do inicjatywy WWF przyłączyły się również firmy takie jak DTZ, Jones Lang LaSalle, Knight Frank, Skanska i Stena Recycling, które wspólnie planują zebranie pięciu ton elektro-odpadów, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zapraszają one swoich pracowników, klientów oraz partnerów biznesowych do uczestnictwa w akcji.

Firmy podkreślają, iż rośnie ilość e-odpadów na świecie. Spowodowane jest to ciągłym rozwojem technologicznym i potrzebą wymiany starych sprzętów na nowe. Elektro-odpady, których na świecie usuwanych jest rocznie od 20 do 50 milionów ton, zawierają szkodliwy dla zdrowia ołów. Jedynie 12,5 proc. e-odpadów jest przetwarzane. Stanowią one 2 proc. śmieci na składowiskach, czyli 70 proc. ogólnej liczby toksycznych odpadów.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra