Park Project II

Impact-Corti kupione przez CBRE

CBRE Group ogłosiła zakup firmy Impact-Corti, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami w Czechach i Słowacji.

Impact-Corti działa w sektorze zarządzania nieruchomościami w Czechach i na Słowacji. Zarządza 557 000 mkw powierzchni w 140 nieruchomościach. Roczny dochód firmy to około 10 mld dolarów.

IMPACT-CORTI jest znana w Czechach ze swych usług profesjonalnego zarządzania nieruchomościami i projektami. Dzięki połączeniu ich eksperckiej wiedzy z naszym doświadczeniem, będziemy mogli zwiększać zakres naszych usług oferowanych w regionie – mówi Andreas Ridder, Prezes CBRE na region CEE.

W portfelu Impact-Corti znajdują się głównie nieruchomości biurowe, ale również mieszkaniowe i magazynowe. Firma oferuje również usługi związane z doradztwem inwestycyjnym, wynajmem nieruchomości i zarządzaniem projektami. Doradza takim firmom jak Deka, Axa REIM, Pramerica i Hampshire Investments. W stolicy Czech Impact-Corti zarządza np. GEMINI Business Center, LIGHTHOUSE Waterfront Towers i Burzovni Palac, siedzibą praskiej Giełdy.

CBRE Group, firma doradcza i inwestycyjna na rynku nieruchomości komercyjnych, ogłosiła zakup Impact-Corti. W ramach tej transakcji 160 ekspertów z zakupionej firmy dołączy do zespołu CBRE w Europie. Doradca obecnie skupia się na rozwoju swoich usług w regionie CEE. W połowie 2011 roku CBRE zakupiła Euro Mall Center Management, specjalizującą się w zarządzaniu centrami handlowymi.

Dostarczanie profesjonalnych i zintegrowanych usług zarządzania transakcjami i nieruchomościami staje się coraz ważniejsze dla naszej bazy regionalnych i globalnych klientów. Zakup IMPACT-CORTI uzupełnia naszą istniejącą ofertę usług zarządzania nieruchomości i pozwoli nam w dalszym rozwoju tej istotnej linii biznesowej w regionie, wychodząc na przeciw rosnącemu popytowi na tego typu usługi – mówi Michael Strong, Prezes CBRE na Europę, Środkowy-Wschód i Afrykę.

Dołączając do CBRE, tworzymy wielkie możliwości zarówno dla naszych klientów, jak i pracowników. Będąc częścią jednej z najbardziej szanowanych i zintegrowanych firm na rynku nieruchomości na świecie, będziemy w stanie lepiej współpracować i doradzać naszym klientom w regionie, wychodząc naprzeciw ich potrzebom, które nie są jeszcze w pełni zaspokajanie na rynku – komentuje Jürg Zwahlen, Prezes Zarządu IMPACT-CORTI.


0.0
Tagi: CBRE
Napisz pierwszy komentarz
ADAC
mantra