Park Project II

EKO Precertyfikat LEED dla Alma Tower

Biurowiec Alma Tower przy ul. Pilotów w Krakowie
Biurowiec Alma Tower przy ul. Pilotów w Krakowie
Krakowski biurowiec Alma Tower, realizowany przez UBM, zdobył platynowy precertyfikat LEED CS 2009.

Alma Tower powstaje przy ul. Pilotów 10 w Krakowie. Biurowiec zdobył precertyfikat LEED – CS 2009 na najwyższym, platynowym poziomie. Oznacza to, że obiekt realizowany jest z zastosowaniem proekologicznych i energooszczędnych materiałów i rozwiązań. Inwestorowi, firmie UBM, podczas procesu certyfikacji pomagają konsultanci z firmy VvS | Architects & Consultants.

W trosce o komfort przyszłych najemców, wszystkie zastosowane przy budowie Alma Tower materiały będą przyjazne środowisku i użytkownikom obiektu. Takie rozwiązanie, w połączeniu z dostępem do naturalnego światła w prawie 100% oferowanej w obiekcie powierzchni zapewni wysoką efektywność oraz wygodę pracy  – mówi Andrzej Hyjek, koordynator ds. akredytacji LEED w firmie UBM.

W ramach inwestycji powstanie m.in. 50 miejsc postojowych dla rowerów oraz szatnie i prysznice dla rowerzystów. Projekt zakłada także realizację sześciu miejsc dla niskoemisyjnych samochodów LEV. W obiekcie zmniejszono zużycie wody o około 40 proc. poprzez zastosowanie specjalistycznej armatury. O 30 proc. mniejsze będzie także zużycie energii, dzięki energooszczędnej fasadzie oraz wysoko wydajnemu oświetleniu i systemie HVAC. W budynku zamontowane będą także detektory ruchu oraz pełne opomiarowanie. Alma Tower ma emitować o 30 proc. mniej dwutlenku węgla niż tradycyjne obiekty.

Biurowiec zlokalizowany jest w pobliżu Ronda Młyńskiego i ul. Meissnera. Budowa rozpoczęła się we wrześniu 2012 roku i potrwać ma do maja 2014 roku. 14-kondygnacyjny obiekt oferować będzie 10 000 mkw powierzchni biurowej klasy A. Ponad połowa została już wynajęta firmie Alma Market S.A. oraz jej spółkom zależnym. Solidnie wykonany i dobrze skomunikowany budynek będzie bardzo wygodnym miejscem pracy dla kolejnych najemców - komentuje Monika Sułdecka-Karaś z agencji Knight Frank z Krakowa odpowiedzialnej za komercjalizację projektu. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma PORR.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra