PGE Narodowy

EKO Zielona rewitalizacja Fabryki Norblina

Wizualizacja kompleksu ArtNorblin w Warszawie, na terenie dawnej Fabryki Norblina
Główna uliczna kompleksu ArtNorblin ma być meijscem spotkań i zakupów
Grupa Capital Park postanowiła certyfikować powierzchnie kompleksu biurowego ArtNorblin, który powstanie na terenie dawnej Fabryki Norblina w Warszawie.

Inwestor dawnej Fabryki Norblina, Grupa Capital Park, spodziewa się otrzymać pozwolenie na budowę w drugiej połowie 2013 roku. Projekt powierzchni biurowych z założenia będzie oparty na wymaganiach certyfikatu ekologicznego BREEAM. Firma zastanawia się również nad certyfikacją części handlowo-usługowo-kulturalnej.

Pragniemy, aby projekt ArtNorblin ożywił tę część miasta i przyciągał warszawiaków klimatyczną atmosferą miejsca. Obiekt będzie żył nie tylko w ciągu dnia, dzięki licznym kawiarniom i restauracjom, których brakuje w okolicy, ale także po godzinach pracy biur i w weekendy – mówi Kinga Nowakowska, dyrektor generalna ArtNorblin.

ArtNorblin ma zagwarantować najemcom powierzchnie unikalne, o industrialnym charakterze. Wymagania certyfikacji zostaną uwzględnione już w fazie projektowania. Za projekt odpowiada pracownia PRC Architekci.

Inwestycja zakłada stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni na terenie dawnej Fabryki Norblina w Warszawie. Ma ona mieć łącznie ponad 61 000 mkw, z czego 22 000 mkw. zajmie powierzchnia usługowo-handlowo-kulturalna na poziomach od -1 do +2. Zrewitalizowane hale fabryczne pozostaną przy głównej brukowanej uliczce kompleksu, wokół której powstaną także sklepy i restauracje, BioBazar oraz Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina. Muzeum będzie oferować odwiedzającym zabytkowe maszyny i interaktywną część multimedialną.

W projekcie przeznaczono 39 000 mkw na powierzchnie biurowej klasy A, które zlokalizowane będą na poziomach od +3 do +8. Cztery podziemne kondygnacje służyć będą jako parking dla samochodów oraz automatyczny parking dla rowerów.

W obiekcie około 2 300 mkw zajmą delikatesy Piotr i Paweł.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra