Inter-bud Fabryczna - duży

Echo sprzedaje Aquarius Business House

Wrocławski kompleks Aquarius Business House kosztuje 66,51 mln euro
Wrocławski kompleks Aquarius Business House kosztuje 66,51 mln euro
Echo Investment podpisała przedwstępną umowę sprzedaży wrocławskiego kompleksu, którego cena wyniosła 66,51 mln euro.

Aquarius Business House powstaje w centrum Wrocławia, u zbiegu ulic Borowskiej i Swobodnej. Inwestor budynku, spółka Echo Investment, podpisał umowy przedwstępne dotyczące sprzedaży kompleksu. Nowymi właścicielami zostaną spółki Horta Sp. z o.o. oraz SKUA Sp. z o.o. Przedwstępne warunkowe umowy sprzedaży strony zawarły 17 października 2012 roku. Cena obiektu wyniosła 66,51 mln euro.

Echo Investment po raz kolejny z sukcesem realizuje inwestycję biurową na rynku regionalnym. Tym razem zainteresowanie zakupem pojawiło się już na etapie budowy, a nawet przed rozpoczęciem realizacji II etapu inwestycji. Nasz sukces polega przede wszystkim na wyborze najlepszej lokalizacji we Wrocławiu, ponadstandardowym projekcie architektonicznym, który pozwolił na otrzymanie certyfikatu BREEAM Interim, a przede wszystkim na przyciągnięciu tak renomowanych najemców jak m.in. Tieto Poland, BNY Mellon, PwC czy LuxMed. Jesteśmy również bardzo zadowoleni z faktu, że to kolejna inwestycja sprzedana naszemu hiszpańskiemu partnerowi - powiedział Adrian Karczewicz, odpowiedzialny za transakcję ze strony Echo Investment.

Najemcami kompleksu są takie firmy jak Tieto Poland, PwC, BNY Mellon, AXIT, Randstad, Lux Med, BOŚ Bank, Expander Advisors, Credit Agricole, Farmacja Plus.

Aquarius Business House składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 25 000 mkw. pierwszy etap budowy zakończył się w listopadzie 2012 roku. Oddanie drugiego planowane jest na październik 2013 roku. Generalnym wykonawcą jest Eiffage Budownictwo Mitex S.A., a za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest pracownia Arcad z Kielc.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra