Park Project II

Wmurowano kamień węgielny pod biurowcem Nimbus

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod biurowiec Nimbus w Warszawie
Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod biurowiec Nimbus w Warszawie
16 maja 2013 roku nastąpiło oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego pod warszawski projekt biurowy Nimbus.

Nimbus jest pierwszą biurową inwestycją firmy IMMOFINANZ Group w Warszawie. 16 maja odbyło się oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego pod obiekt. W wydarzeniu uczestniczyli między innymi przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy (firmy PORR) oraz autorzy projektu, czyli architekci Marek Tryzybowicz i Borys Juraszyński z zespołem Bose International Planning and Architecture.

Polska jest jednym z kluczowych rynków dla IMMOFINANZ Group i jednocześnie zalicza się do jednego z tych krajów Europy Środkowej, w którym skupiamy się na rozwoju wysokiej jakości projektów biurowych i handlowych. Z prawie 200 tys. m kw. powierzchni pod wynajem już jesteśmy jednym z największych inwestorów na rynku nieruchomości biurowych w Warszawie Dzisiaj wmurowujemy kamień węgielny pod projekt Nimbus, w którym jedna trzecia powierzchni biurowej jest już wynajęta - skomentował Eduard Zehetner, prezes IMMOFINANZ Group.

Biurowiec ma oferować 19 000 mkw. powierzchni pod wynajem. Budowa rozpoczęła się w grudniu 2013 roku i ma potrwać do sierpnia 2014 roku. Inwestycja kosztować będzie około 35 mln euro. Projekt zlokalizowany jest na warszawskiej Ochocie, przy Alejach Jerozolimskich. Nimbus ubiegać się będzie o certyfikat ekologiczny LEED na poziomie „Gold”.

Aktualnie około 80 osób pracuje przy budowie biurowca Nimbus. Dzięki ich zaangażowaniu realizujemy prace zgodnie z harmonogramem, mimo długiej zimy, co pozwoli nam zakończyć projekt w sierpniu 2014 roku. Firma Porr Polska jest dumna, że może być odpowiedzialna za budowę już trzeciego budynku w tej prestiżowej lokalizacji i jednoczenie może kontynuować dobrą współpracę z IMMOFINANZ – powiedział Franz Scheibenecker, dyrektor zarządzający generalnego wykonawcy, firmy PORR Bau GmbH.

Marek Tryzybowicz, architekt Bose International Planning and Architecture, wyjaśnił - Przy tworzeniu wszystkich naszych projektów zwracamy szczególną uwagę na otoczenie, w którym dany budynek ma powstać. W przypadku biurowca Nimbus mamy do czynienia z kontekstem miejskim, co oznacza: wiele budynków biurowych, prawie żadnych terenów zielonych i kilka drzew. Naszym zamiarem było stworzenie ciepłego kontrastu. Przede wszystkim, "zielony" aspekt był dla nas ważny. Dlatego zdecydowaliśmy się na projekt, którego transparentne szklane elementy oraz tarasy zapewnią odpowiednią ilość naturalnego światła i dobrą atmosferę pracy.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
ADAC
mantra