Flowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoSpectra Development logoForbo Flooring Systems Polska logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCity Space logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPodium Investment logoTétris Poland logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTERBIURO logoKontor logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoINTER-BUD logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTorus logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoVantage Development S.A. logoArchicom logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoOlivia Business Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Noc Muzeów w Ufficio Primo

Biurowiec Ufficio Primo w Warszawie
Biurowiec Ufficio Primo w Warszawie
W sobotę w niemal 150 miastach w Polsce odbyła się Noc Muzeów. W Warszawie, w biurowcu Ufficio Primo, miejsce miały targi sztuki.

Noc Muzeów w Polsce odbywa się od 2003 roku. W wielu miastach zwiedzający mają okazję bezpłatnie obejrzeć muzealne zbiory. Dodatkową rozrywkę zapewniają przeróżne atrakcje, takie jak koncerty czy występy kabaretowe. We Wrocławiu zainteresowani obejrzeć będą mogli Stadion Miejski, który powstał z okazji Mistrzostw Europy. W stolicy wyjątkowym wydarzeniem było Art Yard Sale Ufficio Primo, czyli targi sztuki, podczas których można było zakupić dzieła sztuki bezpośrednio od artystów.

W wydarzeniu organizowanym w biurowcu Ufficio Primo przy ul. Wspólnej 62 w Warszawie udział wzięło 80 polskich artystów i projektantów. O godzinie 21:59 w sobotę 18 maja zainaugurowano iluminację instalacji artystycznej, która dostępna była jedynie przez dwa dni w Ufficio Primo. Nocne zwiedzanie trwało od 22:00 do 24:00, natomiast spotkania z artystami odbyły się również w godzinach między 12:00 a 18:00 w sobotę i niedzielę.

Art Yard Sale Ufficio Primo jest częścią Nocy Muzeów już drugi rok z rzędu, mimo że nie jesteśmy muzeum, lecz organizatorami targów sztuki – powiedziała Aleksandra Osadzińska, pomysłodawczyni i organizatorka targów.

Zwiedzający mogli obejrzeć prace najlepszych polskich artystów i ilustratorów. Wśród nich będą graficy, którzy projektowali m.in. identyfikację największych polskich instytucji bankowych, i kulturalnych. W tym roku wydzieliliśmy ponadto dział fotografii, prezentujący klasyków polskiej fotografii, ale też artystów, którzy wybrali sobie fotografię jako medium artystycznej ekspresji  – skomentowała Aleksandra Osadzińska. W dziale fotografii pojawiły się prace takich twórców jak Chris Niedenthal, Tadeusz Rolke i Edward Hartwig.

Właścicielem obiektu jest firma Kulczyk Investments, która wsparcia finansowo wydarzenie. Obcowanie ze sztuką ma być przyjemnością będącą na wyciągnięcie ręki dosłownie i w przenośni. Dajemy możliwość nie tylko podziwiania sztuki, ale też zakupu prac za stosunkowo niewielkie kwoty. To wielka szansa, by być blisko rynku sztuki i twórczości wspaniałych artystów – polskich i światowych – zauważyła Dominika Kulczyk-Lubomirska, reprezentująca Kulczyk Investments.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Ela :
Niestety w tym roku nie udało mi się dotrzeć na Noc Muzeów, ale inicjatywę uważam za świetną.
22 maja 2013 08:58
mantra