MIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoPorto Office A Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-BUD logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCity Space logoDEVCO Sp. z.o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTorus logoOlivia Business Centre logoTétris Poland logoKontor logoAgrobex Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPodium Investment logoHAVRE Sp. z o.o. logoSpectra Development logoVantage Development S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoCOTEX Office Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTERBIURO logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoBusiness House logoINTER-MAR Stanisław Marzec logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO W Warszawie powstanie Pacific

Wizualizacja biurowca Pacific w Warszawie, mat. Warbud
Fasada biurowca Pacific, mat. Warbud
Warbud podpisał umowę na budowę biurowca przy ul. Domaniewskiej w Warszawie.

Nowa inwestycja – biurowiec Pacific - powstanie przy ul. Domaniewskiej/Pęcherskiej w Warszawie. Inwestorem jest firma Kronos Pacific Sp. z o.o.

Zadaniem generalnego wykonawcy, firmy Warbud, będzie realizacja biurowca z usługami i garażem podziemnym. Dodatkowo, firma odpowiada również za aranżację budynku i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Projekt zakłada budowę trzech skrzydeł: zachodniego, centralnego i wschodniego, ukształtowanych wokół wewnętrznego dziedzińca północnego. Horyzontalnie ma być podzielony na trzy strefy użytkowe, czyli kondygnacje podziemne -1 i -2 (pomieszczenia techniczne, gospodarcze i garażowe) oraz kondygnacje naziemne, od 1 do 8 pietra, gdzie znajdą się biura. Parter przeznaczony jest pod powierzchnie usługowe.

Bryła biurowca i jego elewacja ma polegać na wyraźnym zróżnicowaniu części cokołowej i kondygnacji biurowych. Fasada stworzona będzie ze szkła, w technologii ściany kurtynowej. Od strony południowej, wschodniej i zachodniej elewacja ma być stworzona w technologii fasady podwójnej, dzięki czemu uzyskana zostanie dodatkowa ochrona przez wiatrem, słońcem oraz hałasem. W przerwie pomiędzy dwoma warstwami fasady podwójnej wytworzona zostanie przestrzeń wentylująca elewację od strony nasłonecznionej.

Pacific ma zostać poddany certyfikacji w systemie BREEAM, co potwierdzi zastosowane w nim ekologiczne i energooszczędne rozwiązania i materiały.

Biurowiec będzie mial 30 metrów wysokości i będzie oferował 28 453 mkw powierzchni całkowitej, z czego powierzchnia użytkowa to 26 849 mkw.


0.0
Tagi: Warbud
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
p. :
ładna elewacja, ciekawe kiedy to powstanie
29 maja 2013 14:14
mantra