Microfibra baner

Meridian Properties planuje IPO na GPW w Warszawie

Spółka zajmująca się inwestowaniem i zarządzaniem wysokiej jakości aktywami nieruchomości planuje debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Meridian Properties N.V., spółka typu REIT (Real Estate Investment Trust) zarejestrowana w Holandii, poinformowała o planach przeprowadzenia pierwszej publicznej oferty nowych akcji oraz zadebiutowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Szacunkowa wartość oferty wyniesie około 200 mln euro.

Spółka zajmuje się inwestowaniem i aktywnym zarządzaniem wysokiej jakości aktywami nieruchomościowymi na rynkach wschodzących w Europie. Prezentowana oferta ma składać się z oferty publicznej dedykowanej inwestorom instytucjonalnym i detalicznym w Polsce oraz oferty skierowanej do inwestorów instytucjonalnych poza Polską. Proces zakończyć ma się w połowie lipca 2013 roku.

Globalnym koordynatorem oferty spółki oraz wyłącznym prowadzącym książkę popytu będzie Citi. Współmenedżerami oferty będą Erste Bank oraz Raiffeisen. W ramach konsorcjum sprzedażowego znajdzie się również Alpha Bank.

Meridian Properties będzie jedyną spółką typu REIT notowaną na warszawskiej GPW. Spółka planuje wykorzystać pozyskane środki na strategiczne zdywersyfikowanie portfela nieruchomości. Między innymi firma zakupi 12 wysokiej jakości nieruchomości w 8 miastach w Bułgarii, Czechach, na Węgrzech i w Rumunii obejmujących 6 nowoczesnych biurowców, a także 6 obiektów handlowych. Powierzchnia biurowa najmu brutto wyniesie 63 286 mkw. Powierzchnie obiektów wynajęte są w 96 proc. na podstawie długoterminowych umów najmu. Rynkowa wartość nieruchomości wyceniana jest na 238,9 mln euro, z czego 62 proc. przypada na biurowce. Najemcami powierzchni biurowych są takie firmy jak Kraft, Eurohold, Lufthansa, Citibank i Eureko. Nieruchomości zrealizowane zostały zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra