bcb wrzesień 2020

Meridian Properties potwierdza IPO na GPW w Warszawie

Wartość oferty spółki wyniesie około 170 mln euro. Fundusze przeznaczone zostaną na zakup nieruchomości, w tym sześciu nowoczesnych biurowców.

Zarejestrowana w Holandii spółka typu REIT – Meridian Properties – potwierdziła plany debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Termin IPO wyznaczony jest do połowy października 2013 roku.

Szacunkowa wartość oferty ma wynieść około 170 mln euro, co jest wartością niższą, niż planowane wcześniej 200 mln euro. Wynika to ze zmian dokonanych w składzie pierwotnego portfela nieruchomości oraz w strukturze celów emisji.

Oferta dzielić się będzie na ofertę publiczną skierowaną do inwestorów profesjonalnych w Polsce oraz oferty międzynarodowej skierowanej do inwestorów instytucjonalnych poza Polską. Wyłącznym globalnym koordynatorem oferty oraz wyłącznym prowadzącym książkę popytu będzie Citi. Współmenedżerami oferty zostali: Alpha Bank, Erste Bank oraz Raiffeisen.

Meridian Properties będzie pierwszą spółką typu REIT notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Będziemy całkowicie nową propozycją inwestycyjną dla inwestorów szukających ekspozycji w obecnej fazie cyklu koniunkturalnego rynku nieruchomości z tzw. Emerging Europe. Oferujemy zdywersyfikowany portfel wysokiej jakości nieruchomości przynoszących stabilny przychód, wysoką stopę dywidendy oraz doświadczony zespół zarządzający - mówi Yannis Delikanakis, Prezes Zarządu Meridian Properties N.V. Mogę z przyjemnością poinformować, że Meridian Properties podpisał z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju Umowę Ramową, na podstawie której EBOR może nabyć pakiet akcji spółki w IPO – dodaje.

Pozyskane środki spółka planuje wykorzystać na zakup 9 nieruchomości w 6 głównych miastach w Bułgarii, Czechach, na Węgrzech i w Rumunii, z czego 6 stanowić będą nowoczesne biurowce, a 3 – obiekty handlowe. Ich łączna powierzchnia najmu to 103 572 mkw, z czego biura stanowią 63 286 mkw. Obiekty wynajęte są w 97 proc., między innymi przez firmy takie jak Kraft, Eurohold, Lufthansa, Citibank i Eureko. Nieruchomości są zarządzane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.


0.0
Napisz pierwszy komentarz