DEVCO Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoCOTEX Office Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTétris Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoKontor logoNowy Styl Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoPodium Investment logoArchicom logoFYI Commercial Consulting logoVantage Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoUNIMOR Development S.A. logoSpectra Development logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoINTER-BUD logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTorus logoINTERBIURO logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoARTSERVIS sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Meridian Properties rezygnuje z IPO

Spółka podała w oświadczeniu, iż rezygnuje z planów debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Oświadczenie wydane przez spółkę brzmi: Spółka Meridian Properties N.V. informuje, że z powodu niekorzystnej sytuacji rynkowej, zdecydowała o odwołaniu oferty publicznej i planów debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Zarejestrowana w Holandii spółka typu REIT miała zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie do połowy października 2013 roku. Szacunkowa wartość oferty wynosiła około 170 mln euro. Oferta kierowana miała być do inwestorów profesjonalnych w Polsce oraz inwestorów instytucjonalnych za granicą.

Pozyskane środki miały być przeznaczone na zakup trzech nieruchomości biurowych w Warszawie. Dwie transakcje były już w zaawansowanym stadium rozmów, lecz ich powodzenie zależało od powodzenia IPO. Pierwszy z obiektów, powstały w 2013 roku, oferuje 16 500 mkw. powierzchni, wynajętej w 100 proc. Drugi budynek istnieje od 2012 roku i dysponuje 16 000 mkw. powierzchni. Jest skomercjalizowany w 85 proc.

Oferta miała również sfinansować zakup portfela pierwotnego, składającego się z dziewięciu nieruchomości w sześciu głównych miastach w Bułgarii, Czechach, na Węgrzech i w Rumunii. Sześć z nich to nowoczesne biurowce, natomiast trzy – obiekty handlowe. Ich łączna powierzchnia najmu wynosi 103 572 mkw, z czego biura odpowiadają za 63 286 mkw. Budynki wynajęte są w 97 proc., między innymi przez firmy takie jak Kraft, Eurohold, Lufthansa, Citibank i Eureko. Na  zakup pierwotnego portfela Meridian Properties chciało przeznaczyć 87,7 mln euro.

Pozostałe pieniądze uzyskane z oferty miały być przeznaczone na częściową spłatę kredytów związanych z opisanym powyżej portfelem pierwotnym (17mln euro). 8 mln euro wynosiły szacowane koszty wejścia na giełdę.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra