Rozpoczyna się budowa biurowca przy Nowym Świecie

Wizualizacja CBF Nowy Świat w Warszawie
Biurowiec ma powstać do 2015 roku
Wbito pierwsze łopaty pod budowę inwestycji Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat w Warszawie.

Trudnego zadania wykonania projektu biurowca przy Nowym Świecie w Warszawie podjęła się pracownia AMC –  Andrzej M. Chołdzyński Sp. z o.o. Architekci musieli stworzyć obiekt, który nie tylko wpasuje się w działkę, ale również będzie atrakcyjny w otoczeniu zarówno zabytkowego Domu Partii, powstałego w latach 50tych XX wieku, jak i Centrum Giełdowego, w którym siedziby mają między innymi Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Właśnie dokonano pierwszego kroku, aby wizualizacje przekształcić w rzeczywistość.

Projekt zakłada utworzenie placu miejskiego, znajdującego się na przedłużeniu dziedzińca Domu Partii. Ten zabieg ma wyeksponować wejście do nowego budynku. W jego ramach na parterze i antresoli pojawią się sklepy, natomiast wyższe pietra zajmą biura.

CBF Nowy Świat ma stać się przykładem obiektu wykonanego zgodnie z ideologią zrównoważonego budownictwa. Architekci założyli więc wykorzystanie materiałów najwyższej jakości, w tym szkła, stali, kamienia, betonu architektonicznego czy tez okładzin drewnianych. W obiekcie znajdą się również rozwiązania pozwalające na obniżenie zużycia energii i zmniejszenie emisji szkodliwych substancji. Inwestycja charakteryzować się będzie także systemami oszczędzającymi wodę i podnoszącymi jakość środowiska wewnętrznego. Inwestor chce, aby projekt zdobył certyfikat energetyczny A oraz certyfikat środowiskowy LEED.

Efekty działań projektantów i generalnego wykonawcy zobaczyć będzie można w 2015 roku, kiedy to planuje się oddanie nowego obiektu do użytku. Zainteresowani najmem będą mogli wybrać powierzchnie z 4100 mkw. rozlokowanych na pięciu kondygnacjach nadziemnych. Dodatkowo na poziomie -1, parterze i antresoli zaplanowano około 1800 mkw. przestrzeni handlowo-usługowej. Do dyspozycji najemców oddanych zostanie około 40 miejsc parkingowych na dwóch poziomach garażu podziemnego. Nie są to jednak jedyne dostępne miejsca postojowe, jakie przewidział inwestor. W ramach planowanej rozbudowy kompleksu o kilkukondygnacyjny parking podziemny od strony Al. Jerozolimskich powstać ma 119 dodatkowych stanowisk.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Karmar S.A. Projekt jest realizowany przez spółkę zależną od funduszu MARS FIZ – Centrum Bankowo-Finansowe.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra