Interbiuro - duży

Comarch wybuduje biurowiec za 60 mln zł

Firma poinformowała o planach budowy krakowskiego biurowca, w którym pracę znajdą m.in. informatycy i pracownicy administracji.

Firma Comarch ogłosiła przetarg na wykonanie prac projektowych i budowę obiektu biurowo-usługowego o powierzchni całkowitej 11 708,87 mkw. Ma on powstać w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Kraków-Czyżyny. Wartość planowanej inwestycji to około 50-60 mln zł. Budowa rozpocząć ma się jeszcze w tym roku, a do obiektu wprowadzić będzie się można w 2015 roku.

Jak informuje Paweł Kozyra z firmy Comarch - W nowopowstałym budynku Comarch zamierza prowadzić działalność polegająca na produkcji oprogramowania i systemów teleinformatycznych i elektronicznych, a także na świadczeniu usług w zakresie informatyki i teleinformatyki. W biurowcu miejsca pracy przewidziane będą dla informatyków, programistów, konsultantów oraz pracowników administracji.

Nowy budynek ma służyć zarówno jako wygodne miejsce pracy dla pracowników Comarch S.A., jak i jako nowoczesne Data Center. Budując innowacyjne Data Center w ramach nowej inwestycji, Comarch S.A. chce stworzyć najbardziej kompletną na rynku ofertę w tym zakresie. Połączenie wieloletniego doświadczenia z nowoczesną infrastrukturą pozwoli uzyskać wysoki stopień bezpieczeństwa przechowywanych danych i niezawodność sprzedawanych rozwiązań. Dynamiczny wzrost zapotrzebowania na moc obliczeniową, ilość przechowywanych danych i ich szybki i łatwy transfer to wyzwania, którym Spółka będzie mogła sprostać świadcząc usługi w jednym z najnowocześniejszych Data Center w Polsce – komentuje Paweł Kozyra.

W nowym Data Center firma będzie mogła oferować usługi Cloud Computing. Związane jest to ze zwiększeniem potrzeb rynku na tego typu świadczenia.

Głównym architektem budynku jest Architecture Studio Jose Casquet we współpracy z Buro Happold.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Adrian W. :
no i dobrze, Czyżyny mają potencjał - dobre połączenia komunikacyjne a przy tym otoczenie zieleni. Mi się tutaj dobrze pracuje, a ten nowy obiekt też wygląda fajnie. Ciekawie jak wyjdzie w rzeczywistości
8 lipca 2013 15:48
Interbiuro - duży
mantra