PGE Narodowy

Reinwestycje w KSSE

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wręczył dwa zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE). Na reinwestycje zdecydowały się dwie firmy: Comarch oraz Alupol Films sp. z o.o.

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wręczył dwa zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Na reinwestycje zdecydowały się dwie firmy: Comarch oraz Alupol Films sp. z o.o.

 

Comarch będzie inwestować w rejonie Czyżyn, czyli miejsca, w których od dłuższego czasu prowadzi działalność badawczo-rozwojową oraz IT. Nakłady spółki wyniosą minimum 14 mln zł oraz utworzonych zostanie co najmniej 15 nowych miejsc pracy. Pierwsze zezwolenie na działalność w strefie firma uzyskała 16 lat temu. Była to pierwsza inwestycja na tym obszarze, a także jedna z pierwszych na terenie krakowskiej strefy w ogóle. Do tej pory Comarch zainwestował w strefie przeszło 225 mln zł oraz zatrudnił ponad 1700 osób.

 

Czyżyny wyrosły na jeden z prężniej rozwijających się ośrodków naukowo-biznesowych, w które zamienił się Kampus Politechniki Krakowskiej. Według szacunków, obecnie pracuje tutaj ok. 6000 osób. Obok Comarchu na tym obszarze zainwestowała Radionika, CD Projekt Red, a także firmy międzynarodowe, m.in. brazylijska firma Stefanini, amerykański koncern GI Healthcare.

 

Z kolei Alupol Films, spółka z grupy Alupol Packaging, która należy do Grupy Kęty, otrzymała drugie już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie KSSE w Oświęcimiu. Firma do 2022 r. ma zainwestować od 90 do 117 mln zł. Celem inwestycji jest zwiększenie mocy wytwórczych w zakresie produkcji i uszlachetniania folii z tworzyw sztucznych.

 

Łącznie Krakowski Park Technologiczny wydał w ciągu dziewiętnastu lat swojej działalności 210 zezwoleń. Powierzchnia strefy zwiększyła się z 66 do 707 hektarów. Spółka zrealizowała dwa budynki o całkowitej powierzchni 16 tys. mkw., w których uruchomione zostały dwa inkubatory technologiczne, powierzchnie coworkingowe oraz laboratorium multimedialne.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz