Tork

Brembo Poland zainwestuje w okolicach Krakowa 120 mln zł

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wręczył kolejne w tym roku pozwolenie na działalność w KSSE.

Firma Brembo Poland Sp. z o.o. otrzymała pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Jest to już 115 zezwolenie wydane przez zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego od początku jego istnienia.

Oficjalne wręczenie zezwolenia odbędzie się 24 lipca 2013 roku o godzinie 14.00 na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego. W spotkaniu wezmą udział między innymi Paweł Rzymek, Dyrektor Finansowy Brembo Poland sp. z o.o., Paweł Tynel, Dyrektor Działu Ulg i Dotacji Inwestycyjnych Ernst & Young oraz Roma Wacławek, Senior Consultant Ernst & Young.

Spółka poniesie w Krakowie nakłady inwestycyjne w wysokości prawie 120 mln zł i utworzy przynajmniej 25 nowych miejsc pracy. Nowy zakład firmy ma powstać w Niepołomicach, gdzie grupa stworzy centrum kompetencyjne produkcji elementów hamulcowych. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2016 rok.

Firma działa w branży motoryzacyjnej na terenie 12 krajach na 4 kontynentach. W Polsce Brembo jest obecna od 15 lat i swoje zakłady ma w Dąbrowie Górniczej oraz Częstochowie.

Cieszymy się, że branża motoryzacyjna, pomimo światowego kryzysu aktywnie inwestuje w Polsce południowej. Warto zaznaczyć, że przedsiębiorca posiadający już zezwolenie w katowickiej specjalnej strefie ekonomicznej zdecydował się na inwestycje w Małopolsce, nie tylko ze względu na atrakcyjną i dobrze przygotowaną nieruchomość, ale także z uwagi na wyższy poziom pomocy publicznej – powiedziała Wiesława Kornaś-Kita, prezes zarządu KPT.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz