Torus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoTétris Poland logoKontor logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoArchicom logoUNIMOR Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPodium Investment logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoNowy Styl Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoSpectra Development logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTERBIURO logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoCOTEX Office Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVantage Development S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoCity Space logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Producent sprzetu Bosch i Siemens zbuduje biurowiec w Łodzi

Spółka BSH otrzymała czwarte zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., dzięki otrzymanemu zezwoleniu, będzie mogła prowadzić działalność na terenie łódzkiej strefy. W ramach nowej inwestycji spółka planuje wybudować biurowiec przy ulicy Wedmanowej w Łodzi. Powstanie w nim centrum usług wspólnych, świadczące usługi finansowo-księgowe, IT oraz związane z procesem zakupowym (szczególnie w zakresie przetwarzania danych) dla spółek z Grupy BSH.

Firma jest polską spółką-córką międzynarodowego koncernu BSH Bosch und Siemens Haugerate GmbH z siedzibą w Monachium. Spółka BSH jest liderem na rynku sprzętu AGH w Europie. W Polsce firma działa poprzez dwie siedziby – pierwsza z nich, centrala, znajduje się w Warszawie. Jednostka odpowiada za marketing, sprzedaż krajową, logistykę, kontroling i nadzór nad księgowością. Obiekty produkcyjne i centra logistyczne zostały natomiast usytuowane w Łodzi i Bukowcu. Trzy fabryki produkują takie sprzęty jak pralki, suszarki do ubrań i zmywarki należące do marek Bosch, Siemens oraz AGD Gagneau.

Spółka BSH zadeklarowała utworzenie przynajmniej 20 nowych miejsc pracy do końca grudnia 2015 roku oraz utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia na poziomie 684 osób do końca 2018 roku. Firma ma także ponieść nakłady inwestycyjne na poziomie co najmniej 4,2 mln zł do końca 2015 roku.

Od początku istnienia Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydano 227 zezwoleń, co przełożyło się na inwestycje warte 10 mln zł i 26 000 nowych miejsc pracy. Od początku 2013 roku w ŁSSE udzielono 9 nowych zezwoleń, dzięki którym zainwestowanych zostanie 247,2 mln zł i utworzonych 740 etatów.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra