Czy obchodzi Cię zrównoważony rozwój?

Na początku listopada w Warszawie odbędzie się trzecia już edycja międzynarodowej konferencji i wystawy Future4Build, organizowana pod hasłem „Kogo obchodzi zrównoważony rozwój? Ciebie!”.

Wszyscy zainteresowani ideą zrównoważonego rozwoju w Polsce będą mogli wymienić się doświadczeniami i przemyśleniami podczas międzynarodowej konferencji Future4Build. Ta innowacyjna platforma biznesowa odbędzie się 6 i 7 listopada 2013 roku w Warszawie. Przewodnim motywem tegorocznej edycji będzie idea wspierania zrównoważonego rozwoju miast w perspektywie dyrektyw UE na lata 2014-2020.

Chcemy zainicjować dialog pomiędzy interesariuszami: architektami, inżynierami, deweloperami, ekologami, ekspertami w dziedzinie planowania i wdrażania nowoczesnych, zrównoważonych ekologicznie rozwiązań urbanistycznych oraz przedstawicielami urzędów państwowych i samorządów. Poprzez formułę pozytywnej kontrowersji chcemy zaprosić odpowiedzialne osoby do konstruktywnej dyskusji i do działania – wyjaśnia Svetlana Robinson, Event Director Future4Build.

Uczestnicy będą mogli pozwolić sobie na wymianę informacji dotyczących nie tylko infrastruktury, ale również kwestii ekonomicznych i społecznych. Przygotowując program i formułę Future4Build 2013 koncentrujemy się się na czterech aspektach: środowisku, ekonomii, społeczeństwie i dziedzictwie. Naszym celem jest kompleksowe zaprezentowanie idei zrównoważonego rozwoju w szeroko rozumianym kontekście gospodarczym – mówi Svetlana Robinson.

W ramach Future4Build spotkają się eksperci i ważni partnerzy instytucjonalni. Dotychczasowe edycje wydarzenia odbywały się pod patronatami m.in. Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Ministerstwa Gospodarki, Polskiego Związku Firm Deweloperskich czy The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS). Tegorocznymi partnerami są m.in. The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS), Buro Happold oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Podczas dwóch dni Future4Build zgromadzeni będą mogli wziąć udział w licznych panelach dyskusyjnych, prezentacjach, debatach i warsztatach. Swój udział w konferencji zapowiedzieli m.in. architekt i planista Guy Perry oraz architekt odpowiedzialny za rozbudowę Opery w Sydney - Marek Krawczyński.

O czym rozmawiać będą uczestnicy Future4Build? Na pewno podejmą tematykę sposobów budowy zrównoważonego miasta, a także planowania środowiska miejskiego. Wspomną również o powodach, dla których najemcy poszukują zielonych biurowców i o kwestiach, których jeszcze nie wiemy o pasywnym budownictwie. Tematykę konferencji dopełni próba odpowiedzi na pytanie, czy ekologia się opłaca.

Future4Build jest imprezą typu CONFEX, co oznacza, iż łączy w sobie konferencję i wystawę. Uczestnicy, oprócz udziału w dyskusjach i warsztatach, będą mogli także zwiedzić targi, gdzie zaprezentowane zostaną najnowocześniejsze, ekologiczne technologie oraz innowacyjne rozwiązania dla sektora inwestycji infrastrukturalnych. W ramach targów kolejny raz zostanie wręczona nagroda Innovative Product Award.

Wartym podkreślenia jest również aspekt społeczny wydarzenia. Przez dwa dni w jednym miejscu zgromadzą się najwybitniejsi i najbardziej wpływowi przedstawiciele inwestorów, deweloperów, architektów, projektantów, najemców i producentów, co pozwoli na rozwijanie znajomości i wymianę doświadczeń.


0.0
Napisz pierwszy komentarz