Vantage Development S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTorus logoTétris Poland logoNowy Styl Group logoArchicom logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoPodium Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAgrobex Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFYI Commercial Consulting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-BUD logoOlivia Business Centre logoKontor logoSpectra Development logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoCity Space logoForbo Flooring Systems Polska logoPorto Office A Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAVRE Sp. z o.o. logoBusiness House logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Skanska zajmuje się infrastrukturą przy biurowcu w Krakowie

Kompleks biurowy Kapelanka 42 w Krakowie
Kompleks biurowy Kapelanka 42 w Krakowie
W ostatnich dniach rozpoczęły się roboty nawierzchniowe przy ulicy Kapelanka w Krakowie.

Prace drogowe prowadzone przez firmę Skanska trwają już od połowy lipca, lecz obecnie wkroczyły w najważniejszą fazę, dotyczącą nawierzchni. Przebudowa ulicy Kapelanka związana jest z powstającym przy tej ulicy biurowcem.

Skanska prowadzi przebudowę 250-metrowego odcinka ulicy, od skrzyżowania z ul. Kobierzyńską do wjazdu w ul. Ceglarską. W tym miejscu powstaje pas do skrętu oraz wjazd do biurowca Kapelanka 42. Prace będziemy prowadzić w taki sposób, żeby były one jak najmniej odczuwalne dla kierowców – zapewnia Grzegorz Pelc, Kierownik Robót, Skanska. W tym celu układanie nowej nawierzchni na ul. Kapelanka rozpoczynamy w najbliższą sobotę. Część robót będziemy prowadzić także w godzinach nocnych.

Inwestor chce zadbać, aby kierowcy mieli zapewniony przejazd ulicą Kapelanka podczas wykonywania prac drogowych. Tylko w sytuacjach, kiedy będzie to niezbędne, będziemy zawężać przejazd do jednego pasa. Jest to konieczne np. podczas frezowania starej nawierzchni i układania nowej – wyjaśnia Grzegorz Pelc. W ramach prowadzonych prac zostanie również wymieniona nawierzchnia drogi. Roboty drogowe potrwają do końca wakacji.

Kompleks biurowy Kapelanka 42, w ramach którego trwają właśnie prace drogowe, składać się będzie z dwóch biurowców o łącznej powierzchni 30 000 mkw. Inwestorem jest firma Skanska Property Poland, która zapowiada zakończenie budowy na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2014 roku. Inwestycja powstaje zgodnie z wymaganiami certyfikatu ekologicznego LEED. Kapelanka 42 otrzymała już precertyfikat na poziomie Gold.


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
mantra