Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Powstają elewacje na Diamond Business Park Ursus

Trwają prace przy budowie Diamond Business Park Ursus
Wizualizacja Diamond Business Park Ursus w Warszawie
Warszawski kompleks wchodzi w kolejną fazę budowy – rozpoczyna się montaż elewacji zaprojektowanej przez APA Wojciechowski Architekci.

Kompleks powstaje na terenach ZPC Ursus, w warszawskim Ursusie. Pierwszy z dwóch budynków kompleksu ma zostać oddany do użytku w październiku 2013 roku i oferować będzie 2600 mkw. powierzchni biurowych i 11 000 mkw. magazynów. Obecnie trwają prace nad zaprojektowaną przez APA Wojciechowski Architekci elewacją. Zewnętrzne ściany części magazynowej mają zostać wykończone blachą trapezową w dwóch kolorach – jasno i ciemnoszarym. Dodatkowo, fragmenty ścian będą pokryte gładkimi, grafitowymi bloczkami elewacyjnymi.

Elewację Diamond Business Park w Ursusie zaprojektowaliśmy z użyciem wysokiej klasy materiałów o stonowanych kolorach, aby wpisać się w towarzyszącą budynkom zieleń i przemysłowe otoczenie. Halom magazynowym towarzyszy tutaj niezależna część biurowa, co wymagało połączenia obu funkcji w spójną, przemyślaną kompozycję architektoniczną – mówi Michał Sadowski z pracowni APA Wojciechowski Architekci.

Zastosowane przez architektów rozwiązania pomagają w maksymalnym wykorzystaniu światła dziennego na powierzchniach biurowych. Każdy z modułów ma osobne wejście, co pozwala klientom i partnerom biznesowym na dogodny dostęp. Celem było stworzenie elewacji eleganckiej i łatwej w utrzymaniu.

Diamond Business Park Ursus docelowo ma dostarczyć około 50 000 mkw. Inwestorem obiektu jest AIG/Lincoln Polska. Inwestycja powstaje na działce o powierzchni nad 9 hektarów.

Pracownia APA Wojciechowski Sp. z o.o. działa od 1982 roku i zatrudnia ponad 60 architektów. Posiada certyfikat do projektowania budynków zrównoważonych, według standardów amerykańskiego certyfikatu LEED.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra