Giant

Skanska rozpoczyna realizację II etapu Centrum Południe we Wrocławiu

|
2 faza Centrum Południe we Wrocławiu, źródło: materiały prasowe partnera
2 faza Centrum Południe we Wrocławiu, źródło: materiały prasowe partnera
Nowy kompleks biurowy będzie miał łącznie 17 kondygnacji i ponad 21 mkw. powierzchni biurowej, tarasy, boisko i 200 miejsc parkingowych w podziemnych garażach.

Cały kompleks Centrum Południe ma składać się z 5 budynków o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 85 tys. mkw.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Skanska S.A., a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski.

Drugi etap ma zostać ukończony w IV kwartale 2022 r.

 

Nowoczesne i przyjazne miejsca pracy

Nowy biurowiec na mapie Wrocławia będzie oferował wiele prośrodowiskowych rozwiązań. Podobnie jak już istniejące w kompleksie budynki będzie ubiegać się o certyfikacje: LEED Core&Shell na poziomie Platinum, WELL Core&Shell, Obiekt bez barier oraz WELL Health-Safety Rating.

Budynek w całości będzie zasilany energią wiatrową, a zastosowanie w ogólnodostępnych przestrzeniach oświetlenia LED pozwoli na zużycie nawet o 1/3 mniej energii niż w budynkach referencyjnych. O świeże powietrze zadbano, stosując filtry, systemy wentylacji oraz nawilżacze adiabatyczne. Oszczędność wody zapewni natomiast zastosowanie technologii pozwalających na ponowne wykorzystanie wody szarej oraz deszczówki.

Nasza największa wrocławska inwestycja biurowa wyznacza standardy rynkowe. Drugi etap kompleksu to innowacyjne biura, prestiżowe certyfikaty, czy przygotowane z myślą o najemcach tarasy, zlokalizowane na każdym piętrze. Atutem Centrum Południe jest również zagospodarowanie terenu, otwierające inwestycję na najbliższą okolicę – informuje Agnieszka Zawada-Biszczad. Menadżer Projektu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE

Tym, co będzie także wyróżniać Centrum Południe są tarasy o powierzchni ok 40 mkw., znajdujące się na każdym piętrze budynku. To kolejny element zapewniający przyszłym pracownikom możliwość relaksu z widokiem stolicę Dolnego Śląska.

Pierwszy etap Centrum Południe uzyskał tytuł najlepszego zrównoważonego projektu w konkursie CIJ Awards Poland 2020.


0.0
Napisz pierwszy komentarz