Blokada budowy

Realizację 8-kondygnacyjnego obiektu biurowego przy stacji metra utrudnia wytyczona ścieżka rowerowa.

Między ul. Polną, Waryńskiego a Jaworzyńską firma deweloperska Ceraco chciała postawić biurowiec. Realizację projektu inwestycyjnego zablokowali drogowcy, którzy w miejscu budowy zaplanowali ścieżkę rowerową – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Zgodnie z zapisami planu miejscowego, wyburzenie jednej z kamienic w tej części miasta jest dozwolone, a w jej miejsce inwestor mógłby postawić wyższy budynek. Architekci z pracowni Bartłomieja Biełyszewa opracowali już koncepcję architektoniczną – biurowiec o zaokrąglonych narożnikach od ul. Waryńskiego miałby głębokie podcienia i nadwieszałby się nad chodnikiem, sięgając dalej niż istniejąca zabudowa.

Bez przesunięcia zrealizowany obiekt byłby niefunkcjonalny. Żeby jednak zwiększenie powierzchni zabudowy było możliwe, Ceraco musi dokupić należącą do miasta trójkątną działkę. Deweloper złożył w magistracie ofertę dokupienia parceli, która jest zbyt mała pod samodzielną inwestycję. Urzędnicy zaplanowali jednak inne rozwiązanie – zaczęli wytyczać wzdłuż ul. Waryńskiego ścieżkę rowerową. Mimo że inwestor nie chce blokować jej budowy i nadwiesić ponad nią piętra budynku, miasto zwleka z podjęciem ostatecznej decyzji.

Pochodzacy z Danii deweloper Ceraco działa na rynku nieruchomości komercyjnych. W Polsce skupia się na Warszawie. Zarządza między innymi biurowcem Ursynów Business Park przy ul. Puławskiej 303. Jest to nowoczesny obiekt o powierzchni 8 000 mkw. Oferuje parking na 250 miejsc postojowych. Głównymi najemcami w budynku są m.in. Bonduelle, Feu Vert, Hipp, Kredyt Bank i Lego.


0.0
Napisz pierwszy komentarz