Kinnarps 01.06-30.06

Biurowiec wyrośnie przy stacji Metro Politechnika

Wizualizacja biurowca, który powstać może przy ul. Polnej w Warszawie
Wizualizacja inwestycji
Możliwe, że już w lecie 2014 roku rozpocznie się budowa obiektu biurowego w rejonie ulic Polnej i Waryńskiego w Warszawie.

Inwestycję przygotowuje Grupa Ceraco, duńska grupa deweloperska działającą na rynku nieruchomości komercyjnych, w Polsce obecna na rynku warszawskim. Obiekt powstać ma w rejonie ulic Polnej i Waryńskiego w Warszawie, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji Metro Politechnika.

 

 

Firma planuje złożyć projekt budowlany na początku marca bieżącego roku, biorąc pod uwagę otwartą procedurę administracyjną i prawa sąsiadujących wspólnot. W sprawach związanych z bliskością Metra oraz fundamentowaniem współpracujemy z dwoma zespołami profesorskimi - Prof. Lewandowskiej z Politechniki warszawskiej oraz Prof. Stypuły z Politechniki Krakowskiej. Zamierzamy ruszyć z budową w lecie – zapowiada Sergiusz Madurowicz z firmy Polna Sp. z o.o., spółki celowej Ceraco.

 

 

Od strony ulicy Jaworzyńskiej Grupa Ceraco odrestauruje zabytkowy budynek mieszkalny, oferujący 2000 mkw. powierzchni. W planach jest również budowa nowej części biurowej klasy A, która dysponować będzie ok. 6000 mkw. powierzchni. Inwestycja ma powstać zgodnie z wymaganiami certyfikatu ekologicznego BREEAM. Użytkownicy będą mieli również możliwość korzystania z 3-poziomowego garażu podziemnego. Również od strony ulicy Polnej inwestor planuje dokonać rewitalizacji. W ramach istniejącego budynku biurowego zostanie odnowiona elewacja oraz wprowadzone otwory okienne od szczytu (od strony Ronda Jazdy Polskiej).

 

Najważniejsze w projekcie jest to , że rewitalizujemy zdegradowany obszar centrum miasta. Jest to określenie z obowiązującego planu miejscowego rejonu stacji Politechnika i stan faktyczny tego terenu. Stare rozpadające się rudery, ślepe ściany służące jako wieszaki na reklamy w samym centrum – komentuje Sergiusz Madurowicz.

 

Firma stoi również przed wyborem wykonawcy prac – pod uwagę brana jest firma Hochtief.


0.0
Tagi: Ceraco
Napisz pierwszy komentarz