CubiForms

Nowe centrum biznesu

Multifunkcjonalny obiekt CB Grafit powstanie u zbiegu ul. Namysłowskiej i Jedności Narodowej we Wrocławiu.

We Wrocławiu, u zbiegu ul. Namysłowskiej i Jedności Narodowej powstanie multifunkcjonalne centrum biurowe Grafit. Obiekt o łącznej powierzchni ponad 15 tys. m kw. ma liczyć sześć kondygnacji. Wartość inwestycji szacuje się na 36 mln zł – podała „Gazeta Wyborcza”.

Grafit został zaprojektowany w APA Kuryłowicz & Associates. Na parterze i pierwszym piętrze architekci zaplanowali ok. 150 stoisk handlowych, które zajmą 2,7 tys. m kw. i przeznaczone będą dla małych przedsiębiorców. Na wyższych piętrach znajdą się powierzchnie biurowe – do dyspozycji najemców będą lokale liczące od 40 do 2,2 tys. m kw. Centrum oferować będzie również podziemny parking ze 139 miejscami postojowymi.

Dla kogo znajdzie się miejsce w nowym centrum? Pierwszeństwo w wynajmie otrzymają zrzeszeni w Stowarzyszeniu 1410 . Na parterze, pierwszym i drugim pietrze zlokalizowane będą banki, placowki medyczne, placówki ubezpieczeniowe. W obiekcie funkcjonowac będą również centrum fitness oraz biuro turystyczne. Grafik oferuje również przestrzeń dla biura rachunkowego, pralni, salonu fryzjerskiego oraz lokali gastronomicznych.

Za proces inwestycyjny odpowiada Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, z której środków pochodzić będzie 40 proc. wydanych pieniędzy. Resztę wydatków pokryje kredyt, który instytucja będzie spłacać wpływami z najmu. Centrum, które zostanie zbudowane przez firmę Alfa-Dach, ma być gotowe w kwietniu 2012 r.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CubiForms
mantra