Kalwaryjska 33

EKO II faza Green Corner

Skanska rozpoczyna realizację biurowca B, którego powierzchnia najmu wyniesie 13 tys. m kw.

Skanska rozpoczyna realizację II fazy stołecznej inwestycji Green Corner. Obejmie ona budowę biurowca B, którego całkowita powierzchnia najmu wynosić będzie 13 tys. m kw. Obiekt znajdować się będzie w dzielnicy Wola w Warszawie, przy ul. Chłodnej.

Skanska Property Poland podpisała również dwie umowy najmu w budynku A. Jeden z najemców zajmie 7 tys. m kw. biur, drugi – lokal o powierzchni 300 m kw., który przeznaczony zostanie na kantynę dla użytkowników biurowca.

Precertyfikowany w systemie LEED na platynowym poziomie, kompleks składać się będzie z dwóch 7-piętrowych budynków biurowych. Oferować będzie około 27 000 mkw powierzchni biurowej - 14 000 mkw w pierwszym i 13 000 w drugim budynku. Konstrukcja pozwoli najemcom na swodobną aranżację wnętrz. Koncepcja architektoniczna została opracowana przez zespół architektów pod kierownictwem Michała Nocunia z firmy MW Projekt Biuro Projektowe. Generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska SA, a za jego komercjalizację odpowiada Skanska Property Poland. Budowa kompleksu rozpoczęła się w lutym 2011 r., a jego oddanie do użytku planowane jest na IV kw. 2012 r.

Skanska jest jednym z wiodących na świecie dweloperów, zajmujących się również branżą budowlaną. W Polsce działa poprzez trzy podmioty: Skanska S.A., Skanska property Poland oraz Skanska Infractructure Development. Działalność prowadzą w Europie, Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej. Siedzibą firmy jest Sztokholm w Szwecji.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra