Assa Abloy

EKO Wiecha zawisła na Polnej

Uroczyste zawieszenie wiechy odbyło się na biurowcu Polna Corner w Warszawie
Uroczyste zawieszenie wiechy odbyło się na powstającym w Warszawie biurowcu Polna Corner. CERACO Polska w ten sposób świętuje wykonanie najwyższego elementu konstrukcyjnego obiektu.

Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest latem 2017 r. Obecnie prace budowlane wyprzedzają harmonogram. Polna Corner to budynek biurowy klasy A powstający w narożniku ulic Polnej oraz Waryńskiego. Będzie to obiekt o butikowym charakterze, w którym zostaną zastosowane ekologiczne rozwiązania. Budynek podlega certyfikacji BREEAM. Na obecnym etapie projekt otrzymał, jako pierwszy w Polsce, ocenę Excellent zgodnie z wymagającymi wytycznymi z 2014 r.


Inwestycja Polna Corner będzie składać się z trzech budynków, z których każdy będzie spełniał inną funkcję. Razem stworzą one nowoczesny kompleks usługowo-biurowo-mieszkaniowy. Polna Corner kreuje nową przestrzeń w centrum Warszawy. Fantastyczna koncepcja architektoniczna pozwoliła nam zbudować nowoczesny i ekologiczny budynek biurowy współgrający z istniejącą historią miasta – powiedziała Joanna Klocek, Dyrektor Generalna CERACO Polska sp. z o.o. 


Budynek Polna Corner oferuje 5400 mkw. powierzchni biurowej. Do dyspozycji najemców pozostaje trzypoziomowy parking podziemny. W budynku znajdą się także lokale handlowe i usługowe o łącznej powierzchni 500 mkw. 


Biurowiec Polna Corner jest trzecim projektem zrealizowanym przez CERACO w Warszawie. Dotychczasowe inwestycje to budynek biurowy Ursynów Business Park oraz odrestaurowana kamienica u zbiegu ulic Chmielnej i Nowego Światu. Generalnym wykonawcą Polna Corner jest konsorcjum firm PORR Polska Construction i Modzelewski & Rodek. Projekt budynku został opracowany przez pracownię B'ART Pracownia Architektury, Urbanistyki i Wnętrz, Bartłomiej Biełyszew z Warszawy. Za komercjalizację budynku odpowiada agencja CBRE.

 

 


0.0
Tagi: Ceraco
Napisz pierwszy komentarz