HAVRE Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoCity Space logoFYI Commercial Consulting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTERBIURO logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPodium Investment logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoSpectra Development logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKontor logoArchicom logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTétris Poland logoCOTEX Office Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOlivia Business Centre logoBusiness House logoAluprof S.A. logoINTER-BUD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Zielone Miasteczko Orange

Ogród w ramach Miasteczka Orange
Energooszczędne windy
Nowy projekt Bouygues Immobilier zdobył certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Dwa tygodnie minęły od oficjalnego otwarcia Miasteczka Orange w Warszawie, a projekt już może poszczycić się certyfikatem ekologicznym BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja zrealizowana przez Bouygues Immobilier Polska jest największym kompleksem biurowym w Polsce z taką oceną przyznaną przez brytyjski BRE.

Kompleks znajduje się przy Alejach Jerozolimskich 160. Założeniem projektowym było stworzenie obiektu o minimalnym wpływie na środowisko oraz wysokiej wydajności energetycznej. Miasteczko Orange zużywa 30 proc. mniej energii niż konwencjonalne biurowce. Faza projektowa inwestycji otrzymała certyfikat BREEAM z oceną Very Good w październiku 2011 roku.

Przyznanie obiektowi poziomu Excellent jest wspaniałym zwieńczeniem tej inwestycji. Cieszę się, że Bouygues Immobilier Polska jest w gronie tych firm, które wyznaczają nowe standardy w budownictwie i przyczyniają się do coraz większych osiągnięć w zakresie ochrony środowiska - skomentował Bruno Le Corre, Dyrektor Generalny Bouygues Immobilier Polska.

Jakie rozwiązania zastosowano w obiekcie? Z każdego stanowiska pracy dostępny jest widok na okno i niebo, co zapewnia prawidłowy dostęp do światła dziennego. W ramach inwestycji zamontowano otwierane okna, a wszystkie fluorescencyjne lampy są zaopatrzone w urządzenia zwiększające ich częstotliwość. W Miasteczku zastosowane są windy, które oszczędzają do 20 proc. energii w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami. Dodatkowo, wszystkie miejsca dostawy wody w budynku wyposażone są w liczniki połączone z systemem BMS, a na dachu znajduje się zbiornik retencyjny.

Użytkownicy kompleksu mogą korzystać z wewnętrznych ogrodów o powierzchni około 2000 mkw. Obecnie na terenie Miasteczka znajduje się więcej roślin niż przed rozpoczęciem budowy.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra