Tork

EKO Pierwszy etap West House 1B już gotowy

West House 1B, inwestycja firmy Achicom we Wrocławiu
Budynek jest pierwszą fazą West House 1B
Kolejny biurowiec wchodzący w skład kompleksu West Forum we Wrocławiu jest już gotowy.

West House 1B powstaje w dwóch etapach, w których zrealizowane zostaną dwa budynki, połączone wspólną recepcją. Pierwszy z biurowców przeszedł pozytywnie ostatni z odbiorów i uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Już w październiku wprowadzi się do niego pierwszy najemca – firmę telekomunikacyjna Netia.

Budynek oferuje 6000 mkw., które są już wynajęte w całości. 4000 mkw. zajęła Netia, natomiast pozostałe 2000 mkw – firma OBSS, która siedzibę zajmie na początku przyszłego roku. Zakładając utrzymanie tak dobrego tempa komercjalizacji już wkrótce rozpoczniemy realizację trzeciego budynku w ramach West Forum – mówi Patryk Czernik, główny specjalista ds. wynajmu w Archicomie. Od kilku miesięcy odnotowujemy ożywienie na rynku biurowym i więcej zapytań o duże powierzchnie. Na bieżąco reagując na potrzeby rynku, już dla 1B zwiększyliśmy ilość miejsc parkingowych do wskaźnika 1:40.

Za komercjalizację oraz zarządzanie West House 1B odpowiada Knight Frank. Drugi etap budowy West House 1B, w wyniku którego dostarczone zostanie na rynek kolejne 6000 mkw. powierzchni, już jest komercjalizowany. Prowadzimy intensywne rozmowy i liczymy, że przed końcem roku uda nam się podpisać umowy najmu na przynajmniej 50 per cent powierzchni – powiedziała Dorota Kościelniak, Dyrektor Regionalna kierująca wrocławskim biurem firmy Knight Frank.

W ramach wrocławskiego kompleksu West Forum jako pierwszy (w 2008 roku) do użytku oddany został budynek West House 1A. Drugi z budynków w ramach West House 1B ma zostać ukończony w III kwartale 2014 roku – obecnie trwają zaawansowane prace budowlane. Docelowo powierzchnie biurowe w kompleksie mają zostać uzupełnione restauracjami i sklepami. Łącznie West Forum oferować będzie blisko 100 000 mkw. powierzchni w 6-8 budynkach, zrealizowanych zgodnie z wymaganiami certyfikatu LEED.


0.0
Tagi: West House
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra