Interbiuro - duży

EKO Zielony certyfikat dla Łopuszańska Business Park

Łopuszańska Business Park w Warszawie
Łopuszańska Business Park w Warszawie
Inwestycja jest już 7 projektem biurowym Ghelamco, który zdobył certyfikat BREEAM, co czyni go liderem regionu CEE.

Ghelamco, uzyskując certyfikat dla projektu Łopuszańska Business Park, wzmocniło swój status lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej pod względem liczby oddanych do użytku budynków biurowych certyfikowanych w BREEAM. Łączna, „zielona” powierzchnia biurowa w Polsce zrealizowana przez dewelopera to 190 000 mkw.

Certyfikat BREEAM, prócz Łopuszańska Business Park, został już przyznany:  Trinity Park III (pierwszy w Polsce certyfikat BREEAM przyznany w 2010 r.), Katowice Business Point, Crown Square, Mokotów Nova, prestiżowy Senator oraz T-Mobile Office Park. Ten ostatni, jako pierwszy oddany do użytku biurowiec w Polsce, zdobył certyfikat na poziomie Excellent.

Łopuszańska Business Park zdobył w procesie certyfikacji 67 proc., co przełożyło się na ocenę Very Good.

W Ghelamco od lat kierujemy się zasadami zrównoważonego budownictwa i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić finalnym użytkownikom naszych biur najwyższą jakość, komfort i umożliwić zachowanie work-life balance przy jednoczesnych poszanowaniu dla środowiska naturalnego i miejskiego otoczenia inwestycji – komentuje Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. Nasza wiodąca pozycja w Europie Środkowo-Wschodniej i siedem prestiżowych certyfikatów przyznanych inwestycjom Ghelamco to rezultat wieloletniej pracy nad wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań, ale także zobowiązanie i wyzwanie  dla nas jako dla dewelopera do dalszych wysiłków w tym zakresie. Mam nadzieję, że dzięki kolejnym projektom, takim jak powstający Warsaw Spire, który dostarczy kolejne 100 000 mkw certyfikowanej BREEAM powierzchni, uda się nam to osiągnąć – mówi.

Siódmy w porfolio Ghelamco obiekt z certyfikatem jest wynajęty w 90 proc. Swoje siedziby mają w nim takie firmy jak Alior, Allianz czy Cemex. Łopuszańska Business Park jest również partnerem programu Komisji Europejskiej – GreenBuilding Programme. 


0.0
Tagi: Ghelamco
Napisz pierwszy komentarz
mantra