Assa Abloy

Knight Frank zwiększa zatrudnienie

Knight Frank prezentuje swoje wyniki za poprzedni rok oraz przedstawia plany na najbliższe lata.

W ciągu ostatniego roku obrotowego, zakończonego 31 marca 2013 roku, Knight Frank odnotował zysk brutto na poziomie 102,7 mln GBP, czyli o 7 proc. wyższy niż w poprzednim roku. Przychody brutto osiągnęły natomiast poziom 350 mln GBP.

Z ogromną przyjemnością ogłaszam, że mimo nieustających inwestycji w naszą grupę, zarówno zysk, jak i przychody Knight Frank wzrosły rok do roku – powiedział Alistair Elliott, starszy partner w Knight Frank oraz prezes  grupy. Można zauważyć kilka niezwykle zachęcających czynników: w Wielkiej Brytanii nasze wynagrodzenia na pracownika są najwyższe wśród znaczących firm; nasze oddziały na całym świecie planują wzrost liczby pracowników o 15 proc. w okresie kolejnych trzech lat; co więcej, zgodnie z naszą globalną strategią, naszym celem jest osiągnięcie do 2017 roku przychodów  na poziomie 1 mld USD w całej  grupie.

W ciągu ostatniego roku obrotowego Knight Frank uczestniczył w takich transakcjach jak sprzedaż  20 Grosvenor Square w Londynie międzynarodowej spółce inwestycyjnej za 258 mln GBP czy też sprzedaż Winchester House firmie Chinese Investment Corporation  za 250 mln GBP. Firma pośredniczyła również w poszukiwaniach nowej siedziby dla Estée Lauder oraz przeniesienia UPS do nowego biura w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W okresie ostatnich 12 miesięcy zauważyliśmy silny wzrost zainteresowania nieruchomościami komercyjnymi i mieszkalnymi. Raport Knight Frank o poziomie zamożności (Wealth Report) wykazał, że 25 proc. zamożnych klientów (HNWI) na całym świecie wyraziło chęć rozszerzenia swoich udziałów w zakresie nieruchomości w 2013 roku, i oczekujemy, że tendencja ta będzie się utrzymywać – zauważył Alistair Elliott. W obszarze nieruchomości komercyjnych można zauważyć większe zainteresowanie powierzchniami biurowymi ze strony sektora technologii i mediów z uwagi na coraz większe zapotrzebowanie firm na środowisko ułatwiające współpracę – powiedział prezes grupy.
 


0.0
Tagi: Knight Frank
Napisz pierwszy komentarz