bcb wrzesień 2020

EKO LEED dla Business Garden Wrocław

Business Garden Wrocław
Business Garden Wrocław
Wrocławski projekt SwedeCenter otrzymał precertyfikat LEED na poziomie Gold.

Business Garden Wrocław jest drugim, po Business Garden Poznań, projektem SwedeCenter, który odebrał precertyfikat LEED Gold. Założeniami zrównoważonych budynków jest stworzenie komfortowego i przyjemnego środowiska pracy, a także zapewnienie optymalizacji kosztów w kontekście utrzymania, przy jednoczesnym zmniejszeniu negatywnego oddziaływania na środowisko.

Projekt Business Garden Wrocław na celu ma przede wszystkim osiągnięcie wysokiego poziomu efektywności energetycznej, m.in. dzięki zastosowaniu urządzeń z czujkami ruchu, detektorom akustycznym i programatorom czasu oraz poprzez wykorzystanie materiałów regionalnych, częściowo uzyskanych z surowców przetworzonych, oraz materiałów o niskim współczynniku VOC (organiczne substancje lotne).

Co więcej, w kompleksie znajdować się będzie dużo terenów zielonych. Na obszarze inwestycji ma powstać wewnętrzny ogród, w którym zasadzone zostaną rośliny charakterystyczne dla lokalnych ekosystemów z wyraźną przewagą odpornej na suszę roślinności trawiastej. Dach będzie pokryty zielenią, co nie tylko zwiększy obszar biologicznie czynny, ale również pozwoli na ograniczenie efektu wysp ciepła, a także spowolni odpływ wód deszczowych. Na terenie ogrodu nie jest planowany stały system irygacji – woda opadowa będzie zbierana w specjalnych zbiornikach i wykorzystywana do podlewania roślinności.

Business Garden Wrocław jest jednym z trzech parków biznesowych realizowanych w Polsce przez SwedeCenter pod marką Business Garden. Projekt będzie się docelowo składać z ośmiu biurowców i hotelu z centrum konferencyjnym. Łącznie kompleks dysponować będzie 110 000 mkw. powierzchni biurowej i usługowej. W pierwszy etapie powstaną dwa obiekty biurowe i hotel. Budowa inwestycji rozpocznie się w pierwszym kwartale 2014 roku. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest pracownia APA Wojciechowski.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
ada :
Super tä inwestycja.
23 października 2013 22:01