Kinnarps nowy

Nowe wytyczne dla Facility Managerów

RICS prezentuje nowe wytyczne, które na celu mają poprawę wyników biznesowych firm.

Wytyczne przedstawione przez RICS dotyczą istotnej dziedziny na rynku nieruchomości, jaką jest Facility Management (FM). „Global Strategic Facilities Management (FM) Guidance Note” na celu ma ułatwienie managerom i specjalistom związanym z rynkiem nieruchomości komercyjnych zarządzanie i nadzór nad danym obiektem. W dokumencie znajdują się rekomendacje dotyczące opracowania, wdrożenia i wyceny planu strategicznego funkcjonowania i obsługi nieruchomości.

 

Koszty związane z nieruchomościami stanowią znaczą część budżetu każdej firmy, dlatego też plan skutecznego zarządzania nimi pełni kluczową rolę - powiedział Johnny Dunford, dyrektor RICS Global Commercial Property. Dzięki niemu możemy zmniejszyć koszty i sprawić, by nieruchomości były zarządzane zgodnie z planami rozwojowymi i celami firmy. Skuteczne zarządzanie to coś więcej niż świadczenie codziennych usług i utrzymanie nieruchomości. W tym procesie istnieje jeszcze duży potencjał do wykorzystania. Daje on wartość dodaną tj. większa produktywność zadowolonych pracowników, lepsza obsługa klientów i zmniejszone koszty. Wszystko to dzięki bardziej skutecznemu zarządzaniu, które przekłada się na lepsze wyniki organizacyjne. Dlatego też mamy nadzieję, że wytyczne RICS zostaną przyjęte przez przedstawicieli biznesu i zarządców nieruchomości we wszystkich krajach, co będzie miało bezpośredni wpływ na światową gospodarkę – wyjaśnił.

 

Wytyczne przygotowane przez RICS kierowane są do profesjonalistów FM. Dostępne są także dla klientów i konsultantów, stanowiąc opis najlepszych praktyk. Ich wdrożenie ma poprawić wyniki i wydajność firm.

 

Wprowadzając ‘Global Strategic Facilities Management (FM) Guidance Note’, RICS pragnie zmienić wizerunek FM, postrzeganego powszechnie jako codzienny serwis inwestycji i uwypuklając jego decydującą w procesie decyzyjnym rolę. Wytyczne dostarczają specjalistom narzędzi służących kontynuowaniu procesu profesjonalizacji sektora, wskazując jednocześnie całą gamę korzyści, jakie na poziomie europejskim może przynieść podejście strategiczne prezentowane przez RICS. Dokument ten jest źródłem najlepszych praktyk, dzięki czemu managerowie z sektora FM mogą mieć bezpośredni wkład w plany biznesowe, a co za tym idzie stać się cenionymi liderami swojego sektora – skomentował Bruno Pepermans, Business Development - RICS Europe.


0.0
Tagi: RICS Polska
Napisz pierwszy komentarz