Agrobex Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoBusiness House logoArchicom logoPodium Investment logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCOTEX Office Centre logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoForbo Flooring Systems Polska logoUNIMOR Development S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTorus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoKontor logoAluprof S.A. logoOlivia Business Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTétris Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSpectra Development logoHAVRE Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO LEED Gold dla Bramy Portowej

Brama Portowa I
Brama Portowa I
Szczecińska inwestycja SwedeCenter, Brama Portowa I, otrzymała certyfikat środowiskowy LEED na poziomie Gold.

Brama Portowa I jest pierwszym budynkiem komercyjnym w Szczecinie, który uzyskał certyfikat LEED z oceną Gold. Obecnie procedurę certyfikacyjną przechodzi także Brama Portowa II.

 

Wśród wielu proekologicznych rozwiązań wyróżnić można m.in. energooszczędny system wentylacji dostarczający świeże powietrze, który o 30 proc. przewyższa dopuszczalne normy. Zaletą tego systemu jest opcja free coolingu, czyli chłodzenia za darmo w okresie wiosennym i jesiennym. Co więcej, instalacja gwarantuje cichą pracę urządzeń, zwiększając komfort pracy.

 

Jako pokrycie dachu w Bramie Portowej wykorzystano białą membranę, która chronić ma przez wystąpieniem efektu wyspy cieplnej. Membrana odbija promienie słoneczne, co zapobiega nagrzewaniu się obiektu. Podobna rolę spełnia warstwa srebra, powlekająca okna od nasłonecznionych stron budynku, która zabezpiecza przez nadmiernym nagrzewaniem się wnętrz. Aby zapewnić optymalny dostęp światła dziennego w budynku zamontowano dużą liczbę okien, przy czym wszystkie są uchylne.

 

W obiekcie znajdują się również podziemne punkty ładowania przeznaczone dla samochodów elektrycznych lub hybrydowych. W hali garażowej znalazły się również miejsca parkingowe dla rowerów oraz kabiny prysznicowe i szatnie dla rowerzystów.

 

W budynku został wdrożony kompleksowy system segregacji śmieci i odpadów biurowych. Segregacja prowadzona była już na etapie realizacji projektu. Podczas budowy wykorzystano również część materiałów pochodzących z recyklingu – deweloper zadbał, aby znaczna część ich komponentów pochodziła z procesu przetworzenia i ponownego wykorzystania.

 

Kompleks Brama Portowa został ukończony w 2012 roku. Właścicielem, deweloperem i zarządcą inwestycji jest spółka SwedeCenter, należąca do Grupy Inter IKEA.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra