Tork

EKO Trzeci platynowy LEED w Polsce

Malta House, fot. A. Gregorczyk
Malta House, fot. A. Gregorczyk
Należący do Skanska biurowiec Malta House w Poznaniu otrzymał certyfikat środowiskowy LEED z najwyższą oceną.

Poznański budynek Malta House poszczycić się może certyfikatem ekologicznym LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Jest to pierwszy biurowiec w Poznaniu i Wielkopolsce certyfikowany w tym systemie na poziomie Platinum.

 

Dla firmy Skanska jest to trzeci projekt biurowy, który uzyskał LEED z najwyższą oceną. Pozostałe dwa to składający się z dwóch budynków kompleks NORDEA HOUSE i Green Corner w Warszawie oraz Green Towers we Wrocławiu. Certyfikat LEED zdobyła również łódzka inwestycja dewelopera – Green Horizon. Uzyskała ona poziom Gold. Łącznie certyfikowane budynki biurowe w portfolio Skanska w Polsce oferują niemal 100 000 mkw.

 

Malta House znajduje się w pobliżu Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. Dysponuje 14 700 mkw. powierzchni biurowej. Bardzo cieszymy się z certyfikatu LEED Platinum dla Malta House – pokazuje to, że w 100% zrealizowaliśmy nasze ambitne plany. Już na etapie projektu założyliśmy, że zastosujemy w tym budynku pionierskie zielone technologie, które pozwolą na znaczne ograniczenie kosztów operacyjnych, a równocześnie stworzą wyjątkowo komfortowe warunki do pracy. Na podstawie projektu budynek był precertyfikowany w systemie LEED na najwyższym poziomie. Po zakończeniu budowy i oddaniu biurowca Malta House do użytku, otrzymał właściwy certyfikat LEED Platinum, co potwierdza, że wykonaliśmy go zgodnie z założeniami – mówi Justyna Adamczyk, Green Business Coordinator w Skanska Property Poland.

 

W projekcie wykorzystano innowacyjne technologie, które wpływają na zmniejszenie zużycia energii i minimalizują wpływ budynku na środowisko, a także poprawiają komfort pracy. Nowoczesne systemy dbają o jakość powietrza w biurowcu, a fasada w kształcie „piły” gwarantuje dostęp do światła dziennego i atrakcyjnego widoku na jezioro. Na dachu obiektu znajduje się taras z widokiem na panoramę Poznania i okolicy. Dla rowerzystów przewidziano odpowiednie miejsca parkingowe, a także szatnie i prysznice. Użytkownicy aut elektrycznych mają w biurowcu możliwość ich naładowania.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra