Bałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCOTEX Office Centre logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoCity Space logoSpectra Development logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoBusiness House logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoKontor logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArchicom logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-BUD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTétris Poland logoPorto Office A Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPodium Investment logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Shell zainwestuje w Krakowie

Kraków Business Park w Zabierzowie
Kraków Business Park w Zabierzowie
Firma Shell Polska otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej.

Dla Krakowskiego Parku Technologicznego jest to już 136 zezwolenie wydane od początku istnienia spółki. Natomiast dla firmy Shell Polska to trzecie zezwolenie na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej.


 

Shell jest globalną grupą firm energetycznych i petrochemicznych, która zatrudnia około 93 000 pracowników w ponad 90 krajach świata. W ramach nowej inwestycji w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej, Shell Polska utworzy co najmniej 150 nowych miejsc pracy, a także poniesie nakłady w wysokości 500 000 zł. Firma planuje rozszerzyć działalność Centrum Finansowo-Księgowego, które zostało utworzone w Zabierzowie.


 

Obecnie Shell Polska zatrudnia na terenie strefy prawie 2 000 osób. To jedno z największych centrów usług posiadających swoje oddziały na terenie Krakowa. Decyzja o kolejnej, trzeciej już inwestycji, tylko potwierdza, że firmy wybierające nasze miasto są bardzo usatysfakcjonowane. Szczególnie dotyczy to poziomu wykształcenia oraz przygotowania do pracy absolwentów krakowskich uczelni wyższych - powiedziała Wiesława Kornaś-Kita, prezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego.

 

Krakowska specjalna strefa ekonomiczna obejmuje 628 hektarów i jest zarządzana przez Krakowski Park Technologiczny. Dzieli się na 29 podstref, znajdujących się na terenie 23 gmin. Inwestorom oferuje tereny greenfield oraz powierzchnie biurowe do wynajęcia.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra