Giant

EKO Jasna 26 certyfikowana w BREEAM

Jasna 26 w Warszawie
Nocna wizualizacja Jasna 26
Firma Mermaid Properties podjęła decyzję o wdrożeniu procesu certyfikacji w obecnie realizowanych i planowanych projektach.

Mermaid Properties wdraża schemat certyfikacji BREEAM w przypadku rewitalizowanej kamienicy przy ul. Jasnej 26. Założenia certyfikatu są uwzględniane już na etapie planowania rozbudowy. Obiekt starać się będzie o ocenę Very Good. Spółka ma już doświadczenie związane z ekologiczną certyfikacją. W biurowcu Cross Point w Łodzi wdrażany jest amerykański schemat LEED. Druga faza tego projektu otrzymała złoty precertyfikat LEED CS (Core & Shell).

 

Decyzja o rozpoczęciu wdrożenia proekologicznych technologii była dla nas naturalną konsekwencją obranej strategii spółki – mówi Łukasz Dołęga, wiceprezes Mermaid Properties. Nasze inwestycje – biurowce klasy A cechuje najwyższy standard wykonania, w których obecność „zielonych” rozwiązań będzie wartością dodaną dla wymagających najemców tego segmentu – dodaje Dołęga.

 

Certyfikaty BREEAM i LEED są wielokryterialnymi systemami oceny budynków zrównoważonych. Biorą pod uwagę m.in. komfort użytkowania obiektu, efektywność energetyczną czy zastosowanie innowacyjnych rozwiązań.

 

Jasna 26 to zabytkowa kamienica w Śródmieściu Warszawy, która od marca 2012 roku przechodzi proces rewitalizacji, który zakończy się przekształceniem jej w biurowiec klasy A. Inwestycja składać się będzie z sześciu kondygnacji o powierzchni około 850 mkw. każda. Parter i piwnica zostaną przeznaczone na lokale usługowe, które zajmą około 350 kw. Biurowiec dysponować będzie łącznie 5500 mkw. powierzchni najmu netto. Użytkownicy korzystać będą mogli z dwupoziomowego parkingu podziemnego z 49 miejscami. Głównym najemcą Jasna 26 została kancelaria prawnicza Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, która wprowadzi się na 4650 mkw. powierzchni. Rozbudowa budynku prowadzona jest w konsultacji z kancelarią, aby w pełni spełnić potrzeby najemcy.

 

Biurowiec ma zostać oddany do użytkowania na początku drugiego kwartału 2014 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Mermaid Construction.


0.0
Napisz pierwszy komentarz