Interbiuro - duży

Nie będzie dochodzenia w sprawie kontrowersyjnego biurowca

Plac Zamkowy - Business with Heritage
Plac Zamkowy - Business with Heritage
Prokuratura zdecydowała, iż urzędnicy prawidłowo przeprowadzili postępowanie administracyjne w sprawie biurowca powstającego przy Kolumnie Zygmunta w Warszawie.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ przeprowadziła kontrolę procedury przyznania decyzji administracyjnych dla inwestycji realizowanej w stolicy przez spółkę Senatorska Investment. Po ocenie okoliczności przyznania pozwolenia na budowę i decyzji o warunkach zabudowy uznano, iż pracownicy Urzędu m.st. Warszawy zachowali się prawidłowo.

 

 

Prokurator Krzysztof Klimkiewicz z Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ w Warszawie wydał postanowienie, w którym potwierdza, iż nie dopatrzono się żadnych uchybień dotyczących wydania pozwolenia na budowę i decyzji o warunkach zabudowy inwestycji biurowo – usługowej, zlokalizowanej w kwadracie ulic Senatorska, Podwale i Miodowa – czytamy w komunikacie wydanym przez spółkę Senatorska Investment. Postanowienie zostało wydane w wyniku złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez pracowników stołecznego ratusza. Podejrzenie o uchybieniach zgłaszali radni Dzielnicy Warszawa Śródmieście na jednej z sesji Rady Miasta oraz społecznicy. Nieuzasadnione zarzuty wobec inwestora wielokrotnie pojawiały się również w doniesieniach medialnych – podaje firma.

 

 

Prokuratura uzasadnia swoje postanowienie tym, iż nie doszło do przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez urzędników, co oznacza, iż nie działali oni na szkodę interesu publicznego bądź prywatnego. Kontrola dotyczyła procedur administracyjnych prowadzonych przez urzędników w latach 2007-2012, które wiązały się m.in. z wydaniem pozwolenia na budowę oraz z decyzjami reprywatyzacyjnymi dla nieruchomości posadowionej nad tunelem trasy W-Z.

 

 

Przypomnijmy: kontrowersje w sprawie inwestycji Plac Zamkowy – Business with Heritage pojawiły się w kontekście jej lokalizacji: w odległości ok. 100 m od Kolumny Zygmunta, przy Starówce wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Sprawę zaogniła kwestia wydania zgody na budowę biurowca przez matkę współtwórcy projektu. Obecnie prace przy budowie inwestycji są kontynuowane.


0.0
Napisz pierwszy komentarz