Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Nowe Centrum Usług Biznesowych powstanie koło Poznania

Centrum Usług Biznesowych w Nickel Technology Park Poznań
Centrum Usług Biznesowych powstanie w Złotnikach k. Poznania
W ramach Nickel Technology Park Poznań powstanie Centrum Usług Biznesowych, zlokalizowane w Złotnikach k. Poznania.

Już za niespełna 1,5 roku, w maju 2015 roku, Nickel Technology Park Poznań (NTPP) uruchomi Centrum Usług Biznesowych, skierowane do innowacyjnych przedsiębiorców oraz środowisk naukowych i badawczo-rozwojowych. Na blisko 4500 mkw. powierzchni znajdą się nowoczesne biura, sale konferencyjne, przestrzeń wystawiennicza oraz unikalny testLAB, czyli specjalistyczny zespół pracowni. Budowa nowego obiektu rozpocznie się wiosną 2014 roku i pochłonie 17,5 mln zł. Na realizację projektu NTPP otrzymało dofinansowanie w wysokości ok. 7 mln zł z WRPO.

 

Centrum Usług Biznesowych to jeden z naszych najważniejszych projektów w najbliższych dwóch latach. W grudniu ubiegłego roku otrzymaliśmy na jego realizację dofinansowanie w wysokości prawie 7 mln zł w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Całą infrastrukturę oraz pakiet usług specjalistycznych planujemy uruchomić już w maju 2015 roku – komentuje Dagmara Nickel, prezes NTPP. Nasze najnowsze przedsięwzięcie skierowane jest nie tylko do polskich i zagranicznych przedsiębiorstw czy przedstawicieli wolnych zawodów, ale także do środowisk akademickich, jednostek badawczo-rozwojowych, pracowni inżynierskich i projektowych. Podmioty zlokalizowane w Centrum Usług Biznesowych będą mogły oczywiście korzystać ze wszystkich udogodnień oferowanych przez nasz park, w tym m.in. z dostępu do naszej sieci powiązań biznesowych i naukowych, pakietu naszych usług dla najemców i usług rozwoju biznesu, oraz z usług świadczonych przez pozostałe 53 firmy, działające obecnie na terenie NTPP.

 

W testLABie znajdzie się pięć pracowni: modelowania 3D, badań sensorycznych, modelowania matematycznego i statystycznego, projektów technicznych oraz rzeczywistości poszerzonej i wirtualnej. Pracownie otwarte będą dla wszystkich, dzięki czemu zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy naukowi, będą mogli przetestować prototypy swoich produktów czy też usług.

 

Zaproponowana przez nasz park kompleksowa oferta testowania nowych produktów i usług z pewnością pomoże polskim firmom i zespołom badawczym ograniczyć ryzyko prowadzenia działalności innowacyjnej oraz zmniejszyć wysokie koszty z nią związane – mówi Piotr Kwiatek, dyrektor ds. rozwoju NTPP. W ramach pracowni testLAB będzie można w jednym miejscu zaprojektować i stworzyć wersje prototypowe produktów, zbadać reakcję nabywców na poziomie sensorycznym, a także zmodyfikować założenia biznesowe korzystając z wirtualnej półki.

 

Centrum Usług Biznesowych będzie czwartą funkcjonującą w NTPP strefą. Na terenie Nickel Technology Park Poznań od początku, czyli od 2006 roku, działa Centrum ICT oraz Centrum Logistyczne, natomiast w 2012 roku uruchomiono również Centrum Biotechnologii.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra